بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
وزیر صنعت، معدن و تجارت از تهیه و تدوین بسته‌ای در راستای ارتقای سطح معیشت و درآمد مرزنشینان به‌منظور کاهش معضل قاچاق در این مناطق خبر داد.
کد خبر : ۲۶۳۰۴۶

تدوین بسته ارتقای سطح معیشت مرزنشینان

بورس نیوز: سید رضا فاطمی امین، وزیر صمت درخصوص معضل قاچاق اظهار کرد: به صفر رساندن موضوع قاچاق نیازمند اقدام مشترک و هم‌زمان دستگاه‌های مرتبط است.

وی با تاکید بر اینکه باید سطح معیشت و درآمد افراد در مناطق مرزی که عمده کالای قاچاق از آنجا وارد کشور می‌شود در نظر گرفته شود، از تهیه و تدوین بسته‌ای از سوی معاونت صنایع عمومی وزارت صمت برای اعتلای سطح معیشت افراد در مناطق مرزی به‌ویژه برای ملوانان، لنج‌داران، مغازه‌داران بنادر و ... خبر داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: تمرکز این بسته بر موضوع اشتغال و توانمندسازی افراد است.

فاطمی امین با اشاره به موثر بودن جلسات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کاهش معضل قاچاق، بیان داشت: اکنون همدلی لازم بین دستگاه‌ها ایجاد شده و ارتباطات کاری به خوبی شکل گرفته است، اما در عین حال باید نقطه پایانی بر این جلسات تعریف کرد؛ زیرا زیرساخت‌های لازم به اندازه کافی شکل گرفته است.

وی با اشاره به آغاز اجرایی شدن پروژه شفافیت فروشگاه‌ها از دو ماه قبل در وزارت صمت، تصریح کرد: تاکنون بیش از پنج هزار فروشگاه زنجیره‌ای به این پروژه پیوسته‌اند و هر روز کالا‌های فروش رفته در آن‌ها با قیمت‌های مربوطه قابل رصد است.

وزیر صمت تاکید کرد: این وزارتخانه برنامه‌ریزی کرده که تا پایان سال همه فروشگاه‌های زنجیره‌ای، فروشگاه‌های اینترنتی و بیش از ۲۰۰ هزار فروشگاه در سطح کشور به این سامانه متصل شوند که حدود ۶۰ درصد کل نظام توزیع را شامل می‌شود.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر