کد خبر : ۲۶۳۳۸۱
۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵

بورس نیوز:

رای قطعی دیوان عدالت اداری، آرامش لازم برای تحولات بانک آینده را فراهم کرد

سرپرست بانک آینده گفت: خوشبختانه رسیدگی منطبق با موازین قانونی دیوان عدالت اداری در ۱۴۰۱/۶/۱۶ باعث تعیین تکلیف شد.
شعبان مرادی افزود: نگرانی هایی که می‌توانست باعث اختلال و سردرگمی سهامدار و بیش از هفت میلیون سپرده‌گذار شود، با تدبیر و دوراندیشی از بین رفت . با توجه به رویکرد اخیر مقامات ناظر و رای قطعی دیوان محترم عدالت اداری، اکنون وضعیت سهامداری مشخص است و این موضوع مورد استقبال بازار و به ویژه سهامداران بانک قرار گرفته است. به علاوه آرامش بیشتری نیز برای پیگیری و تحقق برنامه‌های تحولی بانک به وجود آمده و امید است در این فضای سازنده و تعاملی میان ذینفعان بانک، اعم از سهامداران، سپرده گذاران و کارکنان، نتایج موثرتر و سریع‌تری حاصل گردد.
وی در مورد برنامه و اولویت بعدی هیئت مدیره بانک بعد از ابلاغ رای عنوان کرد: اولین اولویت، برگزاری مجمع عمومی بانک در آبان‌ماه آتی خواهد بود که طی سه سال گذشته، برگزار نشده‌ است.
تمامی سهامداران بانک، منتظر و البته محق هستند که به استناد قانون تجارت و اساسنامه بانک به طور مستمر در جریان تحولات بانک، به‌عنوان یک شرکت سهامی عام، قرار گرفته و برای اداره هرچه بهتر دارائی مالی خود در زمان های مقرر تصمیم گیری نمایند.
خوشبختانه در این مدت، سهامداران خرد با صبر و پیگیری نشان دادند شایسته روزهای بهتری هستند. همچنین در این مسیر، همکاری و تلاش مسئولان و کارشناسان سازمان بورس تاکنون قابل تقدیر بوده است و انشاءالله از این پس نیز شاهد حمایت جدی تر آن ها از منافع سهامداران بانک در مسیر بازگشایی نماد و برگزاری مجامع خواهیم بود. بالاخص اینکه نباید از یاد برد که بانک آینده، بیش از ۷۵ هزار نفر سهامدار خرد دارد که حق طبیعی آنان است که نسبت به وضعیت سهامداری خود اطمینان خاطر داشته باشند.
سرپرست بانک آینده در مورد دستور کار مجمع اظهار داشت: با توجه به قطعیت رای دیوان، گره از فعالیت حدود یکصد هزار سهامدار منتظر جهت بهره مندی از این سهم با ارزش پس از هماهنگی با بانک مرکزی برداشته شده و صورت های مالی اخیر بانک با اصلاحات لازم، در این جلسه مطرح و درمورد آن ها نیز اعمال رای خواهد شد.
همچنین مقوله مهم تجدید ارزیابی دارائی‌های بانک که از ارزش بالائی برخوردار هستند، مطرح و هماهنگی لازم در مورد نحوه احتساب ارزش روز آن ها در حسابهای بانک، انجام خواهد شد.
در نتیجه‌ی این ارزیابی‌ها، بدون تردید بانک آینده از وضعیتی که در حال حاضر به دلیل حدود سه سال قفلی در سهم، در آن قرار گرفته است، به گونه ای بسیار متفاوت و موفق خارج گردیده و صورت‌های مالی آن به نحوی شفاف‌تر نمایانگر وضعیت واقعی بانک و نتیجه اقدامات کارکنان و مدیران آن در راستای تامین سودآوری برای عموم سهامداران و ارزش‌آفرینی برای مشتریان خواهد بود.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: