کد خبر : ۲۶۳۶۲۷
در هفته آینده صورت می گیرد؛
۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۷
رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: بر اساس اطلاعات شرکت‌های معتمد مالیاتی در هفته آینده حداقل ۱۵۰ تا ۲۰۰ شرکت بورسی به صورت منظم صورت حساب‌های خود را ارسال کنند.

ارسال صورت حساب الکترونیکی ۲۰۰ شرکت بورسی

بورس نیوز: داود منظور، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور درباره فشار مالیاتی به استان اصفهان اظهار کرد: در موضوع وصول مالیات بر اساس چارچوب‌های بودجه و همچنین قانون مالیات‌های مستقیم و قانون ارزش افزوده عمل می‌کنیم و فراتر از آن انجام نمی‌دهیم. البته با توجه به ظرفیت‌های مختلفی که استان‌ها دارند، میزان مالیاتی که در قانون بودجه سالانه برای استان‌ها پیش بینی می شود با هم متفاوت است.

وی ادامه داد: برخی از استان‌ها ظرفیت‌های مالیاتی بالاتری دارند، مراکز صنعتی در آن استان تراکم بیشتری دارد و نسبت فعالیت‌های معاف در آن‌ها کمتر و فعالیت‌های خدماتی بیشتری در آن‌ها وجود دارد بنابراین بر اساس ظرفیت‌های تولید ملی و ظرفیت‌های ارزش افزوده در استان‌ها میزان مالیات بین استان‌ها متفاوت است.

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: استان اصفهان دومین استان در وصول مالیات است و همین نسبت را طی چند سال گذشته همیشه حفظ کرده و بعد از استان اصفهان به عنوان مثال استان کرمان و سال‌های اخیر استان هرمزگان بوده است. طبیعتا استان‌هایی که منابع معدنی بالاتری یا منابع نفتی بیشتری دارد و یا پتانسیل‌های تولید صنعتی بیشتری دارند مالیات بیشتری را تأمین می‌کنند.

وی یادآور شد:، ولی ما در طی سال گذشته و امسال سعی کردیم که توزیع و رشد مالیات را بین همه استان‌ها با توجه به توانمندی‌ها و شکاف مالیاتی که وجود دارد با رویکرد عادلانه انجام دهیم و امسال شاهد هستیم که حتی استان‌های کم درآمد مانند ایلام، خراسان جنوبی و کردستان هم رشد مالیات شان نسبت به سال‌های گذشته قابل توجه بود و در این استان‌ها ما شاهد رشد حدود ۵۰ درصد و حتی بیشتر از ۵۰ درصد هستیم و این رشد از طریق فعال شدن ظرفیت‌های بر زمین مانده مالیاتی محقق شده است.

وی درباره لایحه دولت برای اجرای تدریجی قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان افزود: قانون پایانه‌های فروشگاهی به گونه‌ای تنظیم شده که فرض بر اینکه این قانون به صورت یکجا برای همه فعالان اقتصادی اجرا شود و در اجرای قانون تدریج پیش‌بینی نشده بود، اما با توجه به اینکه اجرای این قانون تقریباً ۶ یا ۷ میلیون فعال اقتصادی را درگیر می‌کند و آن‌ها باید آمادگی‌هایی احراز کنند که بتوانند پایانه‌های فروش خود را مجهز به برنامه‌های نرم افزاری و تولید و ارسال صورت حساب الکترونیکی کنند و این آمادگی یکباره حاصل نمی‌شود.

وی ادامه داد: بر این اساس لایحه‌ای را به قید دو فوریت به مجلس ارائه کردیم که به ما اجازه بدهند قانون به صورت تدریجی تا پایان سال آینده اجرا شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: البته اجرای قانون در مرحله اول برای شرکت‌های بورسی از اول آبان ماه امسال شروع شده که شرکت‌های بورسی صورت حساب‌های الکترونیکی خود را ارسال می‌کنند البته تعداد زیادی از شرکت‌ها به این حد آمادگی کامل نرسیده اند، اما بر اساس اطلاعات شرکت‌های معتمد مالیاتی در هفته آینده حداقل ۱۵۰ تا ۲۰۰ شرکت بورسی به صورت منظم صورت حساب‌های خود را ارسال کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: