کد خبر : ۲۶۴۰۲۹
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۴
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ثبت ۷۰۰ هزار شغل از ابتدای امسال تا کنون در سامانه جامع رصد، پایش و نظارت بر اشتغال خبر داد

ثبت 700هزار شغل در سامانه جامع نظارت بر اشتغال

بورس نیوز: محمود کریمی بیرانوند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: دولت سیزدهم سالانه ایجاد یک میلیون و ۲۱۲ هزار شغل را در نظر گرفته بود که در نیمه دوم سال گذشته ۶۵۰ هزار شغل و از ابتدای امسال تا کنون ۷۰۰ هزار شغل در سامانه رصد اشتغال به ثبت رسیده است.

وی افزود: این مشاغل در لایه‌های مختلف ثبت شده و با این عملکرد، بیش از ۵۰ درصد از تعهد دولت در حوزه اشتغال در سال جاری عملیاتی شده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یکی از انتظارات به حق رهبری و دستور رییس جمهوری همواره در حوزه تأمین مالی و پرداخت تسهیلات اشتغال بوده است گفت: تأکید برای جلوگیری از انحراف تسهیلات مشاغل بوده است، برای همین امر در دولت سیزدهم طرح جامع رصد، پایش و نظارت بر اشتغال راه‌اندازی شد.

وی ادامه داد: مبنا و اساس این طرح هماهنگی و پایش وظایف و خدمات دستگاه‌های دولتی و غیردولتی در حوزه اشتغال بوده است به‌گونه‌ای ۱۷ هزار کاربر دستگاه اداری به این سامانه دسترسی دارند.

بیرانوند تأکید کرد: همه دستگاه‌ها هر نوع خدمتی که به اشتغال می‌دهند را در این سامانه ثبت می‌کنند و مبنای گزارش‌های اشتغال این سامانه است.

وی با اهتمام بر اینکه اولین نظام جامع پایش اشتغال بعد از انقلاب در دولت سیزدهم طراحی شده است گفت: نظارت‌ها بر خدمات اشتغال، ارائه مشاوره، آموزش‌ها، صدور مجوزها، تأمین مالی، خدمات بازاریابی سایر موارد در سطح شهرستان، استان، ملی و عالی صورت می‌گیرد کل این فرایند نیز ۲ بار در سال از طریق پیامکی، تماسی و حضوری است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: هدف اصلی از راه‌اندازی این سامانه نظارت بر اشتغال است و تنها مبنای پرداخت تسهیلات نیست؛ بلکه بسیاری از مشاغل فقط نیاز به مشاوره یا آموزش دارند.

بیرانوند به طرح زیست‌بوم ملی اشتغال اشاره کرد و گفت: این طرح تک‌بعدی نیست؛ بلکه همه ابعاد حقوقی و زیرساختی اشتغال در آن دیده شده است و در کنار این طرح هم‌زمان نظارت از مشاغل انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم به موضوع زیرساخت‌های اشتغال اهتمام ویژه‌ای دارد و مسائل اشتغال را در شورای‌عالی اشتغال دنبال می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: