کد خبر : ۲۶۴۱۲۳
در سازمان بورس و اوراق بهادار رخ داد؛
۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰
امروز در سالن همایش سازمان بورس و اوراق بهادار با حضور جمعی از وزیران، مدیران عالی رتبه دولتی و مدیران بورسی مراسم آغاز معاملات صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستقلات برگزار شد.

پیوند بازار سهام و املاک در صندوق املاک+بورس نیوز

بورس نیوز: 

به دنبال ابزارهای نوین برای جذب سرمایه های خرد هستیم

در این مراسم ابتدا مجید عشقی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار بیان کرد: معرفی ابزار غیر مستقیم از سیاست های سازمان برای ترغیب به سرمایه‌گذاری غیر مستقیم بوده و در راستای این سیاست صندوق‌های مختلفی معرفی شده است. صندوق مختص اوراق دولتی از آن دست ابزارها برای سرمایه‌گذاری غیر مستقیم بوده است، همچنین در ادامه این روند اولین صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات نیز معرفی شده است.

پیوند بازار سهام و املاک در صندوق املاک

پلی میان بازار مسکن و سهام 

وی افزود: حوزه مسکن در بازار سهام مغفول بوده است تنها اقدامات در این راستا پذیرش ۴۴ شرکت فعال در بازار مسکن و معامله مصالح ساختمانی بود اما با معرفی صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات گام بزرگی برای پیوند میان بازار مسکن و سهام برداشته شده است. صندوق املاک و مستغلات علاوه بر پذیرش سرمایه خرد به تامین مالی در این حوزه هم کمک می کند.

 

با ساختاری نو سرمایه‌گذاری کنید

محمد علی شیرازی، مدیرعامل فرابورس ایران تشریح کرد: بازار مسکن به دلیل نقدشوندگی پایین و عدم داشتن ساختار مشخص، محل سرمایه‌گذاری قشر خاص شده است. صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات نقدشوندگی و ناهمگونی در حوزه ملک را اصلاح می‌کند و سرمایه خرد نیز در این بازار پذیرفته می شود.

به صورت سه ماه یکبار اجاره دریافت کنید

محمد اسکندی، مدیر صندوق بازنشستگی درمورد صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات گفت: امکان دریافت اجاره در صندوق های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات وجود دارد و به صورت ۳ ماه یکبار پرداخت می‌شود. همچنین چسبندگی قیمت در بازار مسکن به دلیل فقدان تابلوی قیمتی است و  معاملات انجام شده در مناطق برای قیمت گذاری ملاک قرار داده می شود.

با سرمایه خرد وارد شوید و آن را گسترش دهید

سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات می‌تواند جذب سرمایه خرد کرده و آن را به سرمایه بزرگتری تبدیل کند، همچنین بستر اقتصاد تعاونی را هم ایجاد می‌کند. از طرفی  نقدشوندگی از مزیت‌های این نوع سرمایه‌گذاری است و علاوه بر مشارکت عامه نهادهای دولتی هم می‌توانند ورود کنند و مشکلات تامین سرمایه خود را مرتفع سازند.

منابع مسدود شده را وارد این صندوق‌ها کنید

سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی: خرید واحد مسکونی نیاز به منابع زیادی دارد که چشم انداز خانه دار شدن را با مشکل مواجه کرده است. همچنین۴۰ درصد از هزینه های خانه‌وار را مسکن به خود اختصاص داده است، اولین و مهمترین خاصیت چنین صندوقی جذب سرمایه خرد است و حتی امکان ورود گام به گام تا خانه دار شدن را برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند. از سوی دارایی‌های مسدود شده که کمکی به نقدینگی شرکت‌ها نمی‌کند در این طرح به منابع نقدی نزیدک شده و نقدشوندگی آنها را قدرت می‌بخشد. 

 

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: