کد خبر : ۲۶۵۵۱۱
سخنگوی دولت:
۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
سخنگوی دولت گفت: برنامه هفتم نیز در حال تدوین است و به محض نهایی شدن در سازمان برنامه در دستور کار هیئت دولت قرار می‌گیرد و جلسات آن نیز فوق العاده برگزار و به محض نهایی شدن تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود تا دولت تکلیف خود در دو حوزه را در موعد قانونی خود انجام دهد.

بهادری

بورس نیوز: علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با تبریک شب یلدا اظهار داشت: عیدی دولت در این شب با واریز سود سهام عدالت آغاز شده است. امیدواریم که این عیدی مناسبی برای شب یلدا باشد.

وی عنوان کرد: در جلسه امروز هیئت دولت با تقدیر از فعالیت‌های قریب به یک‌ساله امیری استاندار کرمانشاه، با انتصاب محمدطیب صحرایی به عنوان استاندار جدید این استان موافقت شد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت گزارش‌هایی از برخی آمار‌های بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و وزارت کار ارائه شد، گفت: گزارش وزیر اقتصاد حاکی از آغاز نمایان شدن آثار مثبت ناشی از سیاست مردمی‌سازی یارانه‌ها بود که به عنوان نمونه در بخش تولیدات کشاورزی واردات بسیاری از کالا‌های اساسی مرتبط با این بخش، کاهش چشمگیری در همین مدت چند ماه گذشته داشته است.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: روغن آفتابگردان ۴۰ درصد، گندم ۲۸ درصد، کنجاله ۶۰ درصد و ذرت ۱۶ درصد کاهش واردات داشته است. رشد اقتصادی تابستان سال گذشته که یک درصد بوده امسال به ۳/۶ درصد رسیده است.

وی اضافه کرد: در حوزه ارزی هم با افزایش ۶۴ درصدی عرضه ارز در سامانه نیما در همین هشت ماه امسال به نسبت مدت مشابه سال گذشته مواجه هستیم. در سال پیش ۱۹/۶ میلیارد دلار ارز در سامانه نیما عرضه شده بود و امسال ۳۲/۱ میلیارد دلار ارز در سامانه نیما عرضه شده است.

سخنگوی دولت در رابطه با اختلاف میان دولت و مجلس برای ارائه بودجه و برنامه هفتم به مجلس تصریح کرد: در خصوص بودجه و برنامه هفتم، هماهنگی‌ها مستمر میان هیئت رئیسه مجلس، رئیس جمهور و نهاد دولت در حال انجام است.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: از شهریور ماه ماه سیاست‌های کلی برنامه هفتم ابلاغ شد. دولت مکلف بود هم قانون بودجه ۱۴۰۲ را در چارچوب سیاست‌های برنامه هفتم و هم قانون برنامه هفتم را آماده کند و هر دو تکلیف را با سرعت، جدیت و توأمان پیش برد. ضروری بود شبانه روزی برای این دو وقت گذاشته شود

وی اضافه کرد: لایحه بودجه زودتر آماده و تقدیم دولت شد. دولت ۱۸ جلسه برگزار کرد و قریب به ۶۰ ساعت جلسه فوق العاده برگزار شد و سعی شد به تفصیل مفاد بودجه ۱۴۰۲ متوازن و هماهنگ با قانون برنامه و در چارچوب برنامه هفتم تدوین و پس از تعطیلات مجلس برای آن‌ها ارسال شود.

سخنگوی دولت بیان کرد: مجلس در حال اصلاح فرآیند تقدیم لایحه بودجه به مجلس است و رایزنی‌ها میان دو نهاد صورت گرفته و دولت باید نیم نگاهی به قانون جدید داشته باشد تا لایحه تنظیمی را با فرایند جدید تطبیق دهد.

بهادری جهرمی ادامه داد: توأمان با این حوزه، برنامه هفتم نیز در حال تدوین است و به محض نهایی شدن در سازمان برنامه در دستور کار هیئت دولت قرار می‌گیرد و جلسات آن نیز فوق العاده برگزار و به محض نهایی شدن تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود تا دولت تکلیف خود در دو حوزه را در موعد قانونی خود انجام دهد.

وی با اشاره به مصوبات جلسه امروز هیئت دولت، بیان کرد: در یکی از این مصوبات همه دستگاه‌های اجرایی و همه زیرمجموعه‌های این دستگاه‌ها مکلف شدند کلیه کارکنان و کلیه افرادی که به هر نحو حقوق و مزایایی را از این دستگاه‌ها دریافت می‌کنند حتی اگر کارکنان رسمی، قراردادی و پیمانی نباشند، اطلاعات آنان را با هدف افزایش انضباط مالی و ساماندهی بهتر نیروی انسانی در سامانه مربوط به این حوزه ثبت کنند.

سخنگوی دولت افزود: امروز مصوب شد حقوق و مزایای اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل شرکت‌های دولتی ساماندهی شود و همه این شرکت‌ها و مؤسسات انتفاعی و بانک‌های وابسته به دولت و شرکت‌های تابع آنان و هر شرکتی که به هر نحو تحت مدیریت دولت هستند مکلف شدند در چارچوب این دستورالعمل صرفاً پرداخت‌ها به هیئت مدیره و مدیران عامل و اعضایی که منصوب دولت هستند را داشته باشند.

بهادری جهرمی گفت: همه این شرکت‌ها در سطوح تعیین‌شده که پیش از این در دستورالعمل احراز صلاحیت مشخص شده، سقف دریافتی و شیوه‌های پرداختشان هم معلوم شده و هرگونه پرداخت وجهی خارج از دستورالعمل تحت هر عنوان ممنوع شده است.

وی در پایان عنوان کرد: آئین‌نامه اجرایی قانون زکات نیز امروز به تصویب رسید و سیاست‌های تشویقی و تبلیغی در این زمینه پیش‌بینی شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: