بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۹
ارزش بازار ارزهای دیجیتال افزایش یافت
مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۹۹۲.۱۱ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۰۴ درصد بیشتر شده است.
کد خبر : ۲۶۶۳۵۳
نویسنده :
مینا علیزاده

ارزش بازار ارزهای دیجیتال افزایش یافت

بورس نیوز: شاخص ترس و طمع بیت‌کوین پس از چندین ماه ترس به قلمروی خنثی منتقل شد؛ در ۱۵ ژانویه، شاخص به سطح خنثی ۵۲ رسید که بالاترین سطح از پنجم آوریل بود. این حرکت به دنبال افزایش ۲۴ درصدی بیت‌کوین در هفت روز گذشته صورت گرفت.

تحلیل احساسات بازار در ژوئن ۲۰۲۲ به پایین‌ترین سطح چند ساله خود یعنی ۹ رسید. از آن زمان تاکنون در دسته «ترس شدید» بین ۲۰ تا ۳۰ در نوسان بوده است و طولانی‌ترین رشته ترس شدید خود را در اواسط سال ۲۰۲۲ به ثبت رساند.

شاخص ترس و طمع از «حرکات و احساسات منابع مختلف» ازجمله نوسانات فعلی، حرکت و حجم بازار، رسانه‌های اجتماعی و داده‌های گوگل ترندز و ... استفاده می‌کند. تمامی داده‌های این منابع برای ایجاد یک عدد ساده برای خلاصه کردن وضعیت احساسی در مورد بازار‌های بیت‌کوین و کریپتو استفاده می‌شود. این موارد شامل پنج دسته است که از ترس شدید تا طمع شدید را شامل می‌شود که مورد دوم از اکتبر ۲۰۲۱ دیده نشده است.

در زمان نگارش این مقاله، این شاخص به ۴۵ کاهش یافته است که آن را در رده «ترس» قرار می‌دهد و نشان می‌دهد که اعتماد هنوز به بازگشت کامل نرسیده است.

در همین حال، بیت‌کوین با ۱۲ روز فعالیت در این ماه، دومین دوره طولانی‌ترین رشد خود را تجربه کرد. این دارایی از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۸ درصد افزایش یافته و تمام ضرر‌های ناشی از سقوط صرافی اف تی ایکس در اوایل نوامبر را از بین برده است.

حرکت عظیم کنونی، حرکت بزرگی را در شاخص‌های فنی مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) ایجاد کرده که در بازه زمانی روزانه به بالاترین سطح خود طی چهار سال گذشته رسیده است. ارقام بالای شاخص قدرت نسبی می‌تواند نشان دهد که یک دارایی بیش از حد خرید شده است و باید اصلاح شود.

بسیاری از تحلیلگران حرکت اخیر را به عنوان یک تله گاو نر نامیده‌اند، اما بسته شدن هفتگی محکم باعث شده است برخی معتقد باشند که این حرکت ادامه خواهد داشت.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۹۹۲.۱۱ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۰۴ درصد بیشتر شده است.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
قیمت بیت کوین رکورد زد
در بازار رمزارزها؛

قیمت بیت کوین رکورد زد

ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.