کد خبر : ۲۶۷۷۸۳
مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس گفت:
۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸
مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس گفت: با توجه به اقدامات انجام شده اگر مجدداً نقدینگی به سمت بازار سرمایه هدایت شده و معاملات این بازار رونق بگیرد، ظرفیت‌های ایجاد شده پاسخگوی نیاز‌های بازار خواهد بود و شاهد اتفاقاتی مانند دو بخشی شدن تایم معاملات یا اختلال در هسته معاملات نخواهیم بود.

با اوج گیری بازار؛ هسته معاملات مختل نمی شود

به گزارش بورس نیوز، روح الله دهقان، مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس در خصوص اقدامات انجام شده در دوسال گذشته به منظور ارتقای سامانه معاملات اظهار کرد: در نظر داشته باشید که در اکو سیستم فناوری بازار سرمایه کشور بخشی از خدمات مرتبط با سامانه معاملاتی، هسته معاملات و سیستم‌های معاملاتی، در اختیار شرکت مدیریت فناوری بورس می‌باشد و بخش دیگر این خدمات، مربوط به شرکت‌های OMS است که خدمات آنلاین به مشتریان کارگزاری‌ها ارائه می‌کنند. در نتیجه اقدامات شرکت مدیریت فناوری بورس تهران برای ایجاد بهبود در هسته معاملات و سامانه‌های معاملاتی بوده است.

وی افزود: پس از اوج گیری بازار سرمایه در سال ۱۳۹۹، تغییرات بسیاری در بخش‌هایی از سیستم معاملات که مربوط به شرکت مدیریت فناوری بورس بود، صورت گرفت. در مرحله اول تلاش شد از طریق قابلیت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری هم ظرفیت‌های سامانه معاملاتی و هم سرعت و کارایی این سامانه را افزایش دهیم که این هدف محقق شد و از اواخر سال ۱۳۹۹، ظرفیت‌های جدیدی به سامانه معاملاتی بازار سرمایه اضافه شد.

دهقان ادامه داد: بخش دوم اقدامات صورت گرفته، مربوط به تغییرات در بخشی از زیرساخت‌های سخت‌افزاری سامانه معاملات بود. با توجه به ظرفیت‌های ایجاد شده، یک سری جداسازی در زیرساخت‌ها صورت گرفت و همانطور که در اواخر سال ۱۴۰۰ هم اطلاع رسانی شد، زیرساخت‌های سامانه نظارتی جدیدی که توسط ریاست سازمان بورس اوراق بهادار افتتاح شد، از زیرساخت‌های سامانه معاملاتی مجزا شد تا سامانه معاملات با ظرفیت بالاتری کار کند (تا قبل از آن، به دلیل عدم نیاز، سامانه نظارتی و سامانه معاملاتی زیرساخت‌های مشترکی داشتند که با جداسازی این زیرساخت‌ها، ظرفیت‌های سامانه معاملاتی افزایش یافت). در حوزه پسا معاملات نیز بروزرسانی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری انجام شد تا افزایش حجم معاملات در بازار سرمایه موجب اختلال در سامانه پس از معاملات نگردد. البته این بروزرسانی‌ها به منظور افزایش ظرفیت و کارایی سامانه معاملات همچنان ادامه دارد و اینطور نیست که پس از یک مرحله بروزرسانی و اصلاح زیرساخت‌های معاملاتی، این فرایند متوقف شده باشد.

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس ضمن تاکید بر اقدامات صورت گرفته در راستای ارتقای سامانه معاملاتی، خاطرنشان کرد: تلاش کردیم هم به لحاظ نرم‌افزاری و هم به لحاظ سخت‌افزاری، با اصلاحات و بروزرسانی‌هایی که در سیستم معاملات صورت گرفته، در اوج گیری‌های بعدی بازارسرمایه بتوان پاسخگوی نیاز فعالان بازار بود. با توجه به اقدامات انجام شده اگر مجدداً نقدینگی به سمت بازار سرمایه هدایت شده و معاملات این بازار رونق بگیرد، ظرفیت‌های ایجاد شده پاسخگوی نیاز‌های بازار خواهد بود و شاهد اتفاقاتی مانند دو بخشی شدن تایم معاملات یا اختلال در هسته معاملات نخواهیم بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: