کد خبر : ۲۶۸۱۶۸
فعالان بازار سرمایه برای هفته جاری پیش‌بینی کردند:
۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۱
برای پیش‌بینی هفته جاری، به سراغ کارشناسان رفته‌ایم تا نظر آن‌ها را در خصوص بازار سرمایه و وضعیت بورس تهران طی هفته جاری جویا شویم

بورس‌نیوز:

 

به گزارش بورس نیوز، در نظرسنجی این هفته از 13 فعال بازار سرمایه، غالبا امید به رشد بازار داشتند و امیدوار به آنکه بازار سرمایه هفته پیشرو را در وضعیت افزایشی به پایان رساند. بسیاری از کارشناسان عوامل تاثیر گذار بر بازار را کاهش قیمت دلار و اخبار تحولات سیاسی می‌دانند.

این کارشناسان صنایع پیشروی بازار را عمدتاً فلزات و محصولات غذایی عنوان کردند و باید دید که آیا تا پایان هفته نظر این کارشناسان، رنگ‌وبوی واقعیت را خواهد گرفت یا خیر!

کدام گروه ها پیشتازان این هفته خواهند بود؟

احسان خاتونی: کام بک غیرمنتظره بازار طی روز پایانی هفته گذشته نوید هفته ای خوب را می دهد. آرامش سیاسی و اقتصادی ناشی از توافق ایران و آژانس اینک با توافقات جدید ایران و عربستان احتمال حصول برجام را تقویت کرده است و بازار نیز واکنش مثبت به این وقایع نشان خواهد داد.

 

محمد باقر خادمی: بنظر میرسد در روزهای پایانی سال به پایان اصلاح زمانی بازار نزدیک شده ایم و در روزهای آینده باید منتظر تحرکات صعودی در کلیت بازار بود.

 


هلن عصمت پناه: با توجه به وضعیت کاهش دلار و خبر توافق ایران و عربستان سعودی، همچنان تقاضا بر ریالی ها و به خصوص تک سهم های عقب افتاده پر رنگ تر خواهد بود. ارزش معاملات مناسب، تقاضا و خریدار در روزهای پایانی هفته گذشته نشان از شرایط خوب بازار در هفته جاری خواهد بود. با توجه به ورود به هفته آخر سال و نزدیکی به تعطیلات ۱۴۰۲ احتمال ضعف در حجم معاملات و ارزش معاملات طبیعی است. همچنین طبق تجربه هر ساله سررسید تسویه اعتباری مشتریان کارگزاری ها موثر بر بازار هست. شروع پر انرژی و بعد روند متعادل در اواسط هفته و در کل هفته جاری متعادل رو متصور هستم

 

هابیل خاوری: با توجه به رخداد های سایر بازار های موازی، و ارزنده بودن بنیادی بازار سرمایه بنظر نیمه اول سال 1402 بازار سرمایه می تواند بازدهی بهتری نسبت به سایر بازارها داشته باشد. قطعا از این نقطه به بعد بازار تحلیل می خواهد، وقت می خواهد، استراتژی می خواهد، بنظرم مجدد سهامداران متضرر ۹۹ به بازار بر خواهند گشت در جهت گرفتن انتقام زیان های خود، در سال ۱۴۰۲ کسی برنده است که استراتژی معاملاتی داشته باشد، و اشتباهات گذشته خود را تکرار نکند. اما روز های پایانی سال را بیشتر می توان نوسانی دانست (قبلا مفصل توضیح داده ام)، و بنظر ابتدای سال جدید بازار سرمایه بتواند بازدهی قابل قبولی نسبت به سایر بازار ها به ثبت برساند. و از منظر تکنیکالی نیز بازار با کمی استراحت توان باز پس گیری سقف ۹۹ را دارد.

نوید سالک: تحولات سیاسی، نزدیک شدن به انتهای سال و همچنین فراز و نشیب های بازارهای موازی از جمله بازار ارز از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر بازار سرمایه در هفته پیش رو به شمار می رود.

 

محمدرضا قاسمی: کاهش قیمت ها در بازار جهانی و احتمالا کاهش قیمت شمش فولاد در بورس کالا در روز دوشنبه (به عت کاهش قیمت دلار آزاد و خرید نقدی)، شاخص هم‌وزن از نیمه هفته از شاخص پیشی خواهد گرفت با کمک صنایع خودرویی و سیمانی و غذایی

 

احسان خورشیدی: باتوجه به پارامترهای کلان اقتصادی و عقب ماندگی بازار سرمایه به نسبت بقیه بازار های موازی پیشبینی میشود بازار طی هفته های آتی با رشد قابل قبولی مواجه گردد .

 

سمیه صفری: با توجه به اتفاقات مثبت سیاسی که در انتهای هفته ای که گذشت به وقوع پیوسته، احتمال افزایش تقاضا در گروه خودرویی و بانکی وجود دارد.


سهیلا نقی پور: باتوجه به اینکه در روزهای اینده احتمال نوسان نرخ را یک تا ۳ درصدی قیمت هاشاهد باشیم و تاثیر ان نیز در بازار سرمایه خواهیم دید.

 

آیدین علایی: روزهای پایانی سال از فشار عرضه سهامداران حقوقی کاسته شده و باعث ایجاد روند مثبت برای کلیت بازار خواهد شد 

 

بهراد موسوی: با توجه به افزایش تقاضا در روز های پایانی معاملاتی هفته گذشته و ثبت ارزش معاملات بالا، احتمال ادامه دار بودن روند افزایش تقاضا وجود دارد. دو عامل می‌تواند تاثیر منفی بر روی معاملات هفته آتی داشته باشد که مورد نخست سررسید تسویه اعتباری مشتریان کارگزاری‌ها و مورد دوم کاهش نرخ ارز در بازار آزاد می‌باشد.


الناز جمالی: با توجه به کاهش ریسک سیستماتیک موجود و همچنین افزایش تقاضا در آخرین روز کاری هفته در نمادهای شاخص ساز می توان انتظار روندی متعادل و مثبت را ارزیابی کرد 


ندا کریمی: با توجه به توقف رشد هیجانی دلار، شاهد اقبال و حرکت سرمایه ها به سایر بازارها از جمله بورس خواهیم بود.

پایان مطلب

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
یک ماهه دارم تحلیل های کارشناسان محترم رو میخونم و ما هم با توجه به این تحلیل ها میریم جلو،اما باور بفرمایید ۹۹ درصد تحلیل ها غلط و اشتباه از آب در اومد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: