بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۸
مدیرعامل گروه مالی صبا تامین گفت:این نوید را به سهامداران داده بودیم که مراحل افزایش سرمایه را دنبال کنیم. یکی از اتفاقات خوب این بود که افزایش سرمایه از محل سود انباشته را بلافاصله بعد از مجمع سال گذشته انجام دادیم. به تازگی افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی که باقیمانده افزایش سرمایه سال گذشته بود، انجام شد
کد خبر : ۲۷۰۶۴۰

میرطاهر

محمدجواد میرطاهر، مدیرعامل شرکت گروه مالی صباتامین در گفتگو با بورس نیوز، با اشاره به ارزیابی خود از نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه اظهار کرد: شرکت‌های مختلف در این نمایشگاه توانستند محصولات خود را عرضه کنند و شبکه خوبی شکل گرفته که فعالان بازار سرمایه می‌توانند با هم تعاملات اثربخشی داشته باشند که نتایج آن را امیدوار هستیم در میان مدت در بازار سرمایه شاهد باشیم.

وی افزود: علاوه بر این، با حضور بانک‌ها و شرکت‌های بیمه‌ای در این نمایشگاه با تعاملات بین صنعتی که عمدتا تعاملات بانک و بیمه، بورس و بانک و بورس و بیمه است، می‌تواند اتفاقات خوبی رخ داده و هم افزایی چندگانه صورت گیرد که در نهایت منجر به این شود تا اقتصاد ایران عمق پیدا کند و ما شاهد تعاملات و هم افزایی بیشتر در راستای رشد اقتصادی باشیم.

مدیرعامل شرکت گروه مالی صباتامین درباره برنامه‌های سال جاری بیان کرد: اتفاق مبارکی که در اسفندماه سال گذشته رخ داد این بود که شرکت سرمایه گذاری صبا تامین از شرکت سرمایه گذاری به گروه مالی ارتقا پیدا کرد و تقریبا می‌توان گفت که نخستین گروه مالی غیربانکی هستیم و بیشترین ارزش بازار را در بازار سرمایه داریم. همچنین بزرگترین گروه مالی از نظر ارزش بازار در بازار سرمایه هستیم. 

میرطاهر در این باره ادامه داد: ارزش بازار گروه مالی صبا تامین بعد از بازگشایی حدود ۴۶ هزار میلیارد تومان است و یکی از دلایل اینکه گروه مالی شدیم این بود که بتوانیم حوزه خدمات را به مجموعه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزایش دهیم که این کار انجام شده است. 

وی خاطرنشان کرد: صبا تامین به عنوان بازوی تخصصی تامین مالی، مشاوره، حوزه‌های مربوط به سرمایه گذاری، بیمه و هرآنچه که مربوط به بازار‌های مالی است در کنار هلدینگ شستا، زیرمجموعه‌های تامین اجتماعی و وزارت کار حضور پررنگی دارد. سعی کردیم از طریق گروه مالی صبا تامین، حوزه تخصصی مالی شرکت‌ها و هلدینگ‌ها که می‌توانند سود خود را افزایش دهند، به صورت غیرمستقیم سود مجموعه وزارت کار را افزایش دهیم. 

مدیرعامل گروه مالی صبا تامین عنوان کرد: مهمترین مزیت ارتقا به گروه مالی، این است که می‌توانیم در حوزه‌های مختلف اثرگذار باشیم. در حال حاضر مراحل تاسیس صرافی و لیزینگ را در دست اقدام داریم و پذیره نویسی را می‌توانیم انجام دهیم. باتوجه به تغییر اساسنامه گروه‌های مالی که در آینده اتفاق می‌افتد، در بازار سرمایه مزایای بیشتری ایجاد می‌شود. 

میرطاهر در خصوص مراحل افزایش سرمایه توضیح داد: این نوید را به سهامداران داده بودیم که مراحل افزایش سرمایه را دنبال کنیم. یکی از اتفاقات خوب این بود که افزایش سرمایه از محل سود انباشته را بلافاصله بعد از مجمع سال گذشته انجام دادیم. به تازگی افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی که باقیمانده افزایش سرمایه سال گذشته بود، انجام شد و بعد از بازگشایی "صبا" سرمایه شرکت به ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رسیده. همچنین در هلدینگ‌های شستا از نظر سرمایه رتبه اول را دارا هستیم. 

وی افزود: در مدت حضور من در صباتامین سرمایه ثبت شده گروه مالی صبا تامین، ۳ هزار میلیارد تومان بود، اما در حال حاضر این میزان به ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده و در حال انجام مراحل ثبت آن هستیم که این موضوع نشان دهنده این است که هم از نظر سرمایه و نیز از نظر تغییر ماهیت گروه مالی صبا تامین قوی‌تر شده است. گروه مالی شدن منجر به این می‌شود که در بلندمدت، پایداری صباتامین حفظ و از اهرمی بودن شرکت جلوگیری شود. از نظر بودجه ای، همه بودجه خود را پوشش دادیم و این نوید را به سهامداران خواهم داد که در مجمع سال جاری، سود تقسیمی در مجمع بیشتر از سال گذشته خواهد بود. 

میرطاهر بیان کرد: یکی دیگر از موضوعات مهم این است که سبدگردان شرکت با عنوان "سبدگردان اندیشه صبا" بسیار فعال عمل می‌کند. به دنبال صدور مجوز‌های صندوق‌ها از سازمان بورس نیز هستیم. این نوید را به سهامداران می‌دهیم در نظر داریم "صندوق بخشی" که بخشی پتروشیمی است با نماد "پتروصبا" فعالیت خود را آغاز کند.

صندوق بازنشستگی بیمه تکمیلی که در حال مراحل اخذ مجوز آن از سازمان بورس هستیم جزو اولین صندوق‌هایی است که پیگیری خواهیم کرد. 
در حوزه فروش بیمه‌های آنلاین سامانه "ریسک به ریسک" را راه اندازی کردیم و می‌توانیم خدمات آن را به سهامداران ارائه دهیم. در حوزه صندوق‌ها نیز تنوع خوبی داریم. صندوق‌های ما شامل صندوق طلا، صندوق اوراق دولتی، ETF فیکسینگهام و ETF سهامی است و داریم سعی می‌کنیم که حوزه صندوق‌ها را کامل کنیم تا بتوانیم خدمات رسانی را گسترده تری داشته باشیم. 

گروه مالی صبا در آینده یکی از بهترین گروه‌های مالی خواهد شد که سبد کاملی از خدمات را دارد و تفاوت این گروه مالی با سایر گروه‌های مالی این است که ما به عنوان یک گروه مالی دو سو توان سعی کردیم علاوه بر این حوزه بتونیم سودسازی و حفظ سود پایدار را هم ادامه دهیم.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر