يکشنبه ۱۱ تير ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۳
ادارات پرمصرف فرصت ۳ روزه برای کاهش مصرف برق دارند
سخنگوی صنعت برق گفت: بعد از اخطار به ادارات پر مصرف سه روز زمان می‌دهیم تا اگرنیاز است سیستم سرمایشی و روشنایی خود را تنظیم کنند و اگر در این مدت همکاری نکردند اسامی ان‌ها به مراجع بالاتربرای قطع برق اعلام می‌شود.
کد خبر : ۲۷۱۳۸۱

به گزارش بورس نیوز، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق با قدردانی از دستگاه‌های اجرایی که تاکنون همکاری خوبی در مدیریت بار و مصرف برق داشته اند، اظهار کرد: همکاری ادارات در کشور منجر به کاهش هفتصد مگاواتی مصرف برق در ساعات اوج بار شده است.


سخنگوی صنعت برق افزود: ادارات موظف هستند در زمان اداری ۳۰ درصد و در زمان خاتمه‌ کار ۶۰درصد مصرف برق خود را کاهش دهند. این میزان صرفه جویی معادل مصرف کل کارخانه‌ی سیمان است اگر ادارات صرفه جویی کنند امسال برق بیشتری به تولید می‌دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حفظ پایداری شبکه نیازمند همکاری مشترکان به ویژه دستگاه‌های اجرایی و اداری است برخی از ادارات علی رغم اخطار‌ها همچنان مصرف بالایی دارند. 

وی افزود: بیمه البرز، سازمان شهرداری‌های کشور، سازمان نقشه برداری کشور، شرکت مهندسی توسعه نفت، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران از جمله اداراتی هستند که همکاری مناسبی نداشته و با توجه به دریافت چندین مورد اخطار کتبی، مشمول قطع برق شده اند.

رجبی مشهدی بیان کرد: بعد از اخطار به ادارات پر مصرف سه روز زمان می‌دهیم تا اگرنیاز است سیستم سرمایشی و روشنایی خود را تنظیم کنند و اگر در این مدت همکاری نکردند اسامی ان‌ها به مراجع بالاتربرای قطع برق اعلام می‌شود.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
ارسال نظر