بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۳
تثبیت جایگاه پتروشیمی بوعلی سینا به عنوان قطب تولید پارازایلین و پیشتازی در بهره‌وری
پتروشیمی بوعلی سینا که توانسته رکورد قابل‌توجه افزایش ۷۷۸ درصدی افزایش ارزش بازار از زمان عرضه در آذر ۱۳۹۹ تا ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ را ثبت کند، توانسته به سهمی مطمئن، همواره سودآور و مقاوم در برابر تلاطمات هیجانی بازار نزد سهام‌داران شناخته شود.
کد خبر : ۲۸۰۱۸۴

به گزارش بورس نیوز، این پتروشیمی توانست رتبه دوم بیشترین رشد قیمت سهام در سال ۱۴۰۲ را در بین گروه پتروشیمی بازار سرمایه با ۳۹ درصد افزایش و سود تقسیمی ۵۶۰ تومانی به خود اختصاص دهد. همچنین در هفته‌های منتهی به مجمع سالیانه این شرکت نیز تحرک قیمتی روبه‌رشدی از خود نشان داد. به‌طوری که در شرایط هیجانی بازار در فروردین‌ماه از معدود سهم‌هایی بود که به نقطه امن و قابل‌اتکا سهام‌داران تبدیل شد.

بر اساس اطلاعات موجود، این شرکت به‌عنوان قطب تولیدکننده پارازایلین منطقه ماهشهر، در ادامه روند رشد تصاعدی عملکردی توانست رکورد جدیدی از فروش در سال ۱۴۰۲ ثبت کند؛ و به عدد ۵۷۱ هزار و ۴۴۵ میلیارد ریال برسد که ۸۶ هزار و ۲۰۳ میلیارد ریال بیش از سال گذشته است.

گفتنی است، کسب تندیس بلورین جایزه ملی مدیریت مالی ایران در سال ۱۴۰۲، کسب لوح تندیس چهارمین جشنواره یک‌صد واحد مشتری‌مداری کشور، کسب لوح و تندیس مدیریت آلایندگی هوا و کسب رتبه اول بهره‌وری کل گروه پتروشیمی ایران در میان ۱۰۰ شرکت برتر در IMI ۱۰۰ از دیگر دستاورد‌های پتروشیمی بوعلی سینا در سال ۱۴۰۲ بود.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر