بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۶
بزرگترین کاهش قیمت نفت جهانی در ۳ ماه گذشته! 
 قیمت نفت برنت در هفته گذشته با کاهش ۶.۳ درصدی همراه بوده و این میزان برای WTI برابر با ۵.۶ درصد بوده است. 
کد خبر : ۲۸۰۴۰۶

به گزارش بورس‌نیوز به نقل از اینوستینگ؛ قیمت نفت امروز بر اساس چشم انداز کاهش تولیدی نفت اوپک پلاس به دلیل عدم قطعیت تقاضا و کاهش تنش‌ها در خاورمیانه و کاهش خطرات عرضه، بیشترین کاهش قیمتی در ۳ ماهه اخیر را تجربه کرده است. 
بهای معاملات آتی نفت برنت به ۸۳ دلار و ۸۳ سنت رسیده است. همچنین نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۷۹.۱۱ دلار در هر بشکه رسید.

بزرگترین کاهش قیمت نفت جهانی در ۳ ماه گذشته! 

با این حال، هر دو معیار در مسیر کاهش قیمت هفتگی قرار داشتند، چراکه سرمایه گذاران چشم انتظار افزایش نرخ‌های بهره بالاتر و طولانی‌تر برای مهار رشد در ایالات متحده، بزرگترین مصرف کننده جهانی نفت، و در سایر نقاط جهان بودند..

تحلیلگران ANZ Research در یادداشتی بیان کردند: همچنین با اینکه فصل رانندگی در ایالات متحده تقریباً آغاز شده است، تورم بالا ممکن است مصرف‌کنندگان را به رانندگی‌های کوتاه‌تر در طول تعطیلات وادارد. 

بازار در حال حاضر به داده‌های اقتصادی ایالات متحده و نشانگر‌های تامین نفت آینده از بزرگترین تولیدکننده جهانی نفت توجه می‌کند. 

از عوامل افزایش قیمت نفت اختلافات ژئوپلیتیکی به دلیل جنگ اسرائیل و حماس، بوده که به دلیل خطرات تامین جهانی بالا باقی بمانند.
هرچند، به دلیل اتش بس موقت اسرائیل و حماس با میانجی‌گران بین‌المللی و برخی مذاکرات صورت گرفته شده، موردی دیگر برای کاهش قیمت نفت شد. 

 قیمت نفت برنت در هفته گذشته با کاهش ۶.۳ درصدی همراه بوده و این میزان برای WTI برابر با ۵.۶ درصد بوده است. 
 این کاهش قیمت تنها چند هفته قبل و پس از نشست بعدی سازمان کشور‌های صادرکننده نفت و متحدانش به رهبری روسیه اتفاق افتاد. 

سه منبع از تولیدکنندگان اوپک پلاس گفتند این گروه می‌تواند کاهش تولید داوطلبانه نفت خود را به میزان ۲.۲ میلیون بشکه در روز پس از ماه ژوئن تمدید کند، البته در صورتی که تقاضای نفت افزایش نیابد، اما گفتنی است که این گروه هنوز مذاکرات رسمی را قبل از نشست اول ژوئن آغاز نکرده است.


همچنین گفتنی است در وز‌های آتی گزارش ماهانه حقوق و دستمزد توسط اداره آمار کار ایالات متحده منتشر خواهد شد که این موضوع به این جهت از اهمیت بالایی برخوردار است که این آمار معیاری از قدرت بازار کار کشور است و توسط فدرال رزرو هنگام تعیین نرخ‌های بهره در نظر گرفته می‌شود.
این موضوع چنین بر بازار نفت تاثیرگذار است که نرخ‌های بالاتر معمولاً بر اقتصاد تأثیر می‌گذارد و می‌تواند تقاضای نفت را کاهش دهد..

همچنین در روز جمعه، شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز قرار است تعداد هفتگی دکل‌های نفت و گاز خود را منتشر کند که نشانگر تولید نفت خام در آینده است. 

 

پایان مطلب

 

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
ارسال نظر