بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۶
نهمین دوره همایش جایزه ملی مدیریت انرژی برگزار می شود
سازمان مدیریت صنعتی، نهمین دوره همایش جایزه ملی مدیریت انرژی را دوشنبه سی و یکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ با حضور مسئولین، مدیران ارشد و متخصصان حوزه انرژی در مرکز همایش‌های این سازمان برگزار می‌کند.
کد خبر : ۲۸۰۷۷۶
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، همایش "نهمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی" ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری با حضور مسئولین، مدیران ارشد و متخصصان حوزه انرژی در ساختمان شماره ۲ سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌شود.

بنا به این گزارش، دبیر اجرایی همایش نهمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی گفت:این جایزه در راستای سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف به انضمام قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی و قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، با هدف اشاعه فرهنگ صرفهجویی و ایجاد زمینه‌هایی برای ارتقاء سطح توانمندی و توسعه مدیریت و کمک به هم‌افزایی دانش و تجربه سازمان‌ها در زمینه مدیریت انرژی و کمک به شرکت‌هایی که قصد دارند مسیر خود را با رویکردی داوطلبانه و التزام عملی به مسئولیت‌های اجتماعی خود، در سطحی بالاتر از حداقل‌های استاندارد ادامه دهند، برگزار می‌شود.

 علیرضا قاسمی افزود: سازمان مدیریت صنعتی از سال ۹۴ و با جلب همکاری و همراهی اصلیترین نهاد‌های قانون گذار و ناظر در زمینه انرژی شامل " معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری"، "شرکت بهینه سازی مصرف سوخت"، "سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهر‌وری انرژی برق" و "سازمان ملی استاندارد ایران"، نظام "جایزه ملی مدیریت انرژی" را پایه گذاری کرده که  با گذشت ۹ دوره از برگزاری "جایزه ملی مدیریت انرژی"، اکنون این جایزه از جایگاه بسیار خوب و مقبولی در بین سازمان‌های ایرانی برخوردار است و "دبیرخانه جایزه ملی مدیریت انرژی" به عنوان اصلی‌ترین مرجع برای ارزیابی عملکرد مدیریت انرژی در کشور شناخته میشود.

 جایزه ملی مدیریت انرژی در ۴ بخش اصلی شامل صنایع و فرایند‌های انرژی بر، محصولات و تجهیزات انرژی بر، ساختمان‌های غیر مسکونی اداری، و پروژه‌های صرفه جویی انرژی به شرکت‌های متقاضی اعطا میشود.

بر اساس الگوی تدوین شده برای ارزیابی در این جایزه، موضوعات سیستمی و مدیریتی با در نظر گرفتن شاخص‌های مصرف و نتایج حاصل از فرایند‌ها و همچنین اقدامات بهبود انجام گرفته، بصورتی متوازن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این الگو از یکسو به استاندارد‌های معیار مصرف، قانون و تعهد شرکت‌ها به رعایت مفاد آن توجه نموده و از سوی دیگر وضعیت گذشته و حال و بهبود‌های انجام گرفته را در مورد میزان مصرف انرژی مد نظر قرار داده و نیز نگاهی عمیق به رعایت اصول سیستمی و مدیریت داشته و این سه وجه را در کنار یکدیگر قرار داده است.

بررسی‌ها و ارزیابی‌های این جایزه علاوه بر فعالیت‌هایی که در این خصوص توسط کمیته علمی و کمیته راهبری صورت می‌گیرد، توسط ارزیابان متخصص، مجرب، آموزش دیده و گزینش شده از سوی دبیرخانه جایزه ملی مدیریت انرژی، با مراجعه حضوری به سایت اجرایی شرکت‌های متقاضی در قالب تیم‌های ۳ یا ۲ نفره، در یک بازه زمانی ۳ ماهه انجام شده است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر