بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۳
افزودن سیمان تیپ ۵ به سبد صادراتی
مدیرعامل شرکت سیمان فارس نو گفت: شرکت سیمان فارس نو همیشه بیش از ظرفیت اسمی تولید کرده که نتیجه تعمیر و نگهداری خوب خط تولید توسط پرسنل است.
کد خبر : ۲۸۰۷۸۸
نویسنده :
مینا علیزاده


احمد شریفی، مدیرعامل شرکت سیمان فارس نو در گفتگو با بورس نیوز اظهار کرد: محصول ما در حال حاضر سه نوع کلینکر و سیمان است. سیمان تیپ یک ۵۲۵، تیپ ۲ و تیپ ۵ که به سیمان SRC معروف است.

وی افزود: عمده مصرف سیمان ما تیپ ۲ است. سیمان تیپ یک ۵۲۵، برای پروژه‌های خاص استفاده می‌شود.  

شریفی ادامه داد: در بخش صادرات باتوجه به عرضه و تقاضا تصمیم گرفتیم که نوع محصول صادراتی خود را مشخص کنیم. در نیمه اول سال گذشته بیشترین تقاضا روی کلینکر و سیمان تیپ ۲ بود. در نیمه دوم تقاضای بهتری از نظر قیمت روی کلینکر و سیمان تیپ ۵ رقم خورد. ما پس از ۱۸ سال با همکاری بخش تولید سیمان تیپ ۵ را به سبد صادراتی خود اضافه کردیم.  

وی بیان کرد: شرکت سیمان فارس نو همیشه بیش از ظرفیت اسمی تولید کرده که نتیجه تعمیر و نگهداری خوب خط تولید توسط پرسنل است. ما همیشه ۲۰ درصد در تولید کلینکر بالا بودیم. در بازار داخل با فروش در بورس کالا و میزان صادرات بیشترین ارزش افزوده را برای سهامداران داشتیم. سعی کردیم در بخش کل فروش، مجموع صادرات و داخلی همواره ۳۰ درصد بالاتر از ظرفیت اسمی فروش را محقق کنیم.

مدیرعامل "سفانو" خطاب به سهامداران گفت: شرکت سیمان فارس نو شرکت خوبی است. شاید بخشی از سهامداران انتظارات بیش از توان ما را داشته باشند. درآمد ما از طریق فروش سیمان است و تعیین نرخ دست شرکت نیست. ما سعی کردیم متناسب با افزایش نرخ، بهره وری در شرکت را افزایش داده و بهای تمام شده سیمان را مدیریت کنیم.  

اشتراک گذاری :
ارسال نظر