تعداد بازدید : ۹۵۹
کد خبر : ۳۳۳۴۲
۲۸ تير ۱۳۸۹ - ۲۱:۱۶

به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي موسي سوري روز دوشنبه در جمع خبرنگاران رسانه هاي خارجي افزود: به دليل مزيت محوري صنايع گاز در اين منطقه، فرصت هاي بسيار مناسب براي حضور سرمايه گذاران و شرکت هاي فعال در حوزه صنايع نفت و گاز و پتروشيمي فراهم است. 
وي با بيان اين که منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس دربرگيرنده بزرگترين ميدان گازي مستقل جهان يعني پارس جنوبي است، اظهار داشت: 24 فاز پالايشگاهي براي برداشت از اين ميدان توسط شرکت نفت و گاز پارس طراحي شده که 10 فاز آن مورد بهره برداري قرار گرفته است. 
مديرعامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس افزود: 23 طرح پتروشيمي نيز در اين منطقه در مراحل مختلف بهره برداري و اجرا قرار دارند. 
سوري دسترسي به آبهاي بين المللي و شبکه هاي ارتباطي داخلي و خارجي، وجود فرودگاه بين المللي خليج فارس با ظرفيت جابجايي يک ميليون مسافر در سال و وجود مجتمع بندري پارس با 25 پست اسکله را از مزيت هاي منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس برشمرد. 
به گفته وي امکان ورود کالا و مواد اوليه خارجي فارغ از قوانين سرزمين مادري، امکان ثبت مالکيت هاي مختلف مادي و معنوي، معافيت هاي مالياتي و آزادي مشارکت و سرمايه گذاري و ورود و خروج اصل سرمايه و سود حاصله از آن را از جمله تسهيلات قانوني منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس عنوان کرد. 
مديرعامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس حضور شرکت هاي بزرگ نفت، گاز و پتروشيمي در منطقه که فرصت هاي بزرگ سرمايه گذاري را ايجاد کرده اند، موسسات بزرگ مالي شامل بانک ها و شرکت هاي سرمايه گذاري، توليد کنندگان تجهيزات حفاري در ميادين نفتي، شرکت هاي غير نفتي، موسسات حمل و نقل و حضور بسياري از شرکت هاي بخش خصوصي که در صنايع مختلف پايين دستي و ميان دستي امکان فعاليت اقتصادي دارند را از جمله فرصت هاي سرمايه گذاري در منطقه پارس جنوبي برشمرد. 
سوري با اشاره به تسهيلات بانکي در منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس گفت: خدمات بانکي در اين منطقه تابع قوانين و مقررات بين المللي است و معاملات بانکي با سرزمين اصلي به صورت ريالي و ارزي مجاز است. 
وي اظهار داشت: ارز خارجي در اين منطقه کنترل نمي شود و تبديل هرگونه ارز مجاز است. 
مديرعامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس اظهار داشت: پارس جنوبي مجموعه اي از عظيم ترين طرح هاي بالادستي، ميان دستي و پايين دستي است که در حوزه صنايع گاز و پتروشيمي و صنايع مرتبط با آنها عظيم ترين فرصت سرمايه گذاري را در کشور فراهم کرده است. 
بيش از 70 نفر از تصويربرداران، خبرنگاران و عکاسان رسانه هاي خارجي که در داخل کشور دفتر نمايندگي دارند روز دوشنبه با حضور در عسلويه از طرح هاي صنعتي پارس جنوبي بازديد کردند

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: