تعداد بازدید : ۱۶۴۳
کد خبر : ۳۶۹۹۹
۱۰ مهر ۱۳۸۹ - ۱۳:۵۷

منوچهر ميرزايي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي فارس، درباره آخرين اخبار ورود محصولات جديد به بورس كالا اظهار داشت: با توجه به اينكه سيمان كردستان، اردستان و اصفهان محصولات خود را در بورس كالا عرضه كرده اند، شركت‌هاي سيمان صوفيان، بهبهان، فرازفيروز‌كوه، سپاهان، هرمزگان و داراب در حال گذراندن فرآيند پذيرش هستند.
وي با اشاره به اينكه كارهاي مطالعاتي براي ورود شركت‌هاي زير مجموعه هلدينگ فارس خوزستان در حال انجام است، گفت: پس از عرضه فولاد غرب آسيا در هفته گذشته، شركت فولاد بناب به منظور ارائه تيرآهن، ميلگرد و گروه قطعات فولادي به منظور عرضه ورق و شمش فولاد در حال پذيرش به بورس كالا بوده و جلسات اوليه آن انجام شده كه در مرحله تعيين كارگزار مناسب براي عرضه است.
دبير هيئت پذيرش بورس كالا در پاسخ به اين سؤال كه آيا براي ورود شركت‌هاي بزرگ توليد‌كننده ورق از جمله فولاد كاويان و ذوب‌آهن گيلان مذاكراتي انجام شده يا خير تصريح كرد: كارگزاران در حال مذاكره با شركت هاي فولادي بزرگ كه توليد‌كننده ورق بوده براي ورود به بورس كالا هستند.
اين مقام مسئول درباره ورود ساير كالاها به محصولات بورس كالا بيان كرد: اقدمات لازم براي ورود سنگ آهن به بورس در حال پيگيري است و با توجه به اينكه بورس آماده است در صورتي كه توليد‌كنندگان تقاضاي خود را ارائه كنند مراحل پذيرش طي مي‌شود.
به گفته وي دو سال قبل تقاضا براي ورود سنگ آهن تقديم سازمان بورس شد ولي با ورود آن به دليل نداشتن استاندارد موافقت نكرد،اما در حال حاضر با توجه به اينكه در ليست استاندارد ملي قرار گرفته موافقت خود را اعلام كرده است.
ميرزايي درباره شركت‌هاي توليد‌كننده سنگ آهن خاطر نشان كرد: شركت‌هاي گل‌گوهر، چادرملو، گلال‌آباد و سنگ آهن مركزي تعدادي از شركت هاي توليد‌كننده سنگ آهن هستند كه در حال حاضر در ليست استاندارد ملي قرار گرفته و در حال مذاكرات اوليه كارگزاران و توليد‌كنندگان براي ورود به بورس كالا هستند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: