تعداد بازدید : ۱۳۱۲
کد خبر : ۳۹۱۹۰
۲۳ آبان ۱۳۸۹ - ۱۴:۰۰


فارس: عضو شوراي توليدكنندگان لوازم خانگي اعلام كرد: در حالي كه شركت هاي بزرگ بين المللي در تلاش براي تصاحب شركت دوو الكترونيك كره جنوبي بودند، ايران براي اولين بار توانست يك برند معتبر جهاني را خريداري كند.

به گزارش روابط عمومي گروه صنعتي انتخاب، محمد رضا دياني با بيان اينكه شركت دوو الكترونيك كره جنوبي اولين برند جهاني خريداري شده توسط ايران است، اظهار داشت: اين شركت با سابقه 39 ساله در صنعت لوازم خانگي، سومين توليدكننده بزرگ لوازم خانگي در كره جنوبي به شمار مي رود.

وي با اشاره به اينكه شركت دوو الكترونيك داراي بيش از 70 كارخانه، مركز تحقيق و توسعه و شبكه توزيع فراگير است و محصولات خود را در بيش از 150 كشوراز گستره شرق تا غرب و شمال تا جنوب دنيا عرضه مي كند، افزود: اين شركت در كشورهايي مانند امريكا، انگلستان، اسپانيا، فرانسه، ايتاليا، سوئد، روسيه، اوكراين، لهستان، مكزيك و ايرلند حضور دارد.

عضو شوراي توليدكنندگان لوازم خانگي با بيان اينكه شركت دوو الكترونيك در سال 1998 ميلادي به دنبال بحران مالي شرق آسيا دچار مشكلاتي شد كه با اتخاذ سياست هاي خاصي تا كنون به حيات خود ادامه داده است، افزود: اين شركت حجم بسياري از محصولات توليدي خود را نيز با برندهاي مطرح بين المللي مانند بوش آلمان و الكترولوكس سوئد و جنرال الكتريك آمريكا در سطح جهان عرضه مي‌كند.

دياني يكي از مهمترين رقباي ايران در اين مناقصه بين المللي را شركت الكترولوكس سوئد دانست كه از آن به عنوان غول اقتصادي دنيا و بزرگترين توليدكننده لوازم خانگي جهان ياد مي شود.
وي افزود: اين شركت سوئدي با حمايت مالي بانك مورگو استانلي آمريكا و همچنين رايزني هاي سياسي و اقتصادي و لابي هاي بسيار، تا آخرين مرحله همپاي رقيب ايراني خود پيش رفت و اميدهاي بسياري به پيروزي خود بسته بود.

وي متذكر شد: اين مناقصه در حد يك خريد بين المللي نبوده و يك پيروزي بين المللي بر رقباي سر سخت جهاني به شمار مي آيد.

دياني دهه گذشته را دهه برند محور در عرصه صنعت لوازم خانگي اعلام كرد و گفت: در كشور ما به دليل ماهيت ساختار اقتصادي و مشكلات نهادينه، صنعت لوازم خانگي با مشكلات عديده بنيادي روبرو است به طوريكه بيشتر شركت هاي توليدكننده از حد متوسط به پايين و درسطح خرد هستند و به همين دليل نمي توانند در مباحث بنيادي نظير تحقيق و توسعه و بازاريابي هزينه كلان كنند.

به گفته وي، در دنياي امروز يكي از روش هاي نوين رشد جهشي و سريع در صنعت داخلي، خريد شركت هاي فرامليتي موفق و استفاده از پتانسيل ها، تجربيات و توانمندي هاي تكنولوژيكي اين گونه شركت ها است.

وي تاكيد كرد: گروه صنعتي انتخاب با ابتكار مالكيت دوو الكترونيك نه تنها فاصله خود را با رقباي جهاني كاهش مي دهد بلكه سعي دارد با انتقال تكنولوژي روز، يك جهش ژنتيكي سريع و خيره كننده اي را براي خود و صنعت لوازم خانگي ايران به ارمغان آورد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: