کد خبر : ۹۸۲۳۶
مدیر مالی شرکت شیشه دارویی رازی عنوان کرد:
۲۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۴
شرکت شیشه دارویی رازی طرح نوسازی و توسعه دستگاه ها و تجهیز واحدهای تولیدی را در دست اجرا دارد که انتظار می رود با بهره برداری از پروژه مذکور حداكثر تا پایان نيمه اول سال 93 ظرفیت تولید محصولات حدود 100 درصد افزایش یابد.
شرکت شیشه دارویی رازی طرح نوسازی و توسعه دستگاه ها و تجهیز واحدهای تولیدی را در دست اجرا دارد که انتظار می رود با بهره برداری از پروژه مذکور حداكثر تا پایان نيمه اول سال 93 ظرفیت تولید محصولات حدود 100 درصد افزایش یابد.

مدیر مالی شرکت شیشه دارویی رازی با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: به نظر می رسد با اجرای این طرح که شامل خرید دستگاه های جدید برای واحدهای تولیدی و جایگزین کردن آن با ماشین آلات قبلی است، سود عملیاتی سنوات بعد از اجراي طرح رشد چشمگيري خواهد یافت.

سعید احمدی زاد پیرامون نحوه تأمین مالی طرح توسعه شرکت ابراز داشت: بخشی از مخارج پروژه مذکور با افزایش حدود 350 درصدی سرمایه شرکت طی دو مرحله در سنوات گذشته تأمین و بخش عمده مصارف ارزي نيز از محل صندوق توسعه ملي تأمين اعتبار گرديده است. همچنین مقرر شده که وام ارزی با ارز مبادله ای دریافت و با همان نرخ نیز تسویه شود.

عضو هيأت مديره شركت شيشه دارويي رازي در بیان ارزیابی عملکرد 12 ماهه سال مالی منتهی به 30 اسفند ماه 91 تصریح کرد: به دلیل عدم توقف کوره یکی از واحدهای تولیدی مستهلک شده، روند تولید محصولات با افزایش همراه بوده است.

مدیر مالی شرکت شیشه دارویی رازی افزود: درآمد حاصل از سرمایه گذاری های شرکت نیز طی سال مالی 91 حدود 370 درصد نسبت به سال قبل از آن رشد داشته است. چراکه علاوه بر سود حاصل از سرمایه گذاری های "کرازی" طی سال گذشته، درآمد حاصل از سود تقسیمی سال 90 شرکت های تابعه نیز به دلیل تفاوت در زمان برگزاری مجمع عمومی عادی آنها با شرکت اصلی، این درآمدها در صورت های مالی سال 91 لحاظ شده است. از این رو می توان گفت که همه عوامل ذکر شده منجر به عملکرد مناسب شرکت و تحقق سود 287 ریالی از سود برآوردی 253 ریالی آن طی سال گذشته شده است.

احمدی زاد پیرامون فروش خارجی شش درصدی شرکت طی سال جاری بیان کرد: محصولات تولیدی "کرازی" به کشورهای عراق، ترکیه و سودان صادر می شود. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که صادرات محصولات گروه به کشور ایتالیا به دلیل تحریم های اعمالی بر کشور با وجود تقاضای مناسب برای محصولات "کرازی" در کشور مذکور، متوقف شده است. اميد مي رود كه در سنوات آتي وضعيت صادرات گروه رشد قابل توجهي داشته باشد.

وی در بیان دلایل برآورد سود 221 ریالی برای سال مالی جاری اظهار داشت: از عوامل عمده برآورد کاهش 13 درصدی سود طی سال جاری می توان به کاهش درآمدهای حاصل از سرمایه گذاری های شرکت طی امسال نسبت به سال قبل و نیز برآورد کاهش روند تولید ناشی از توقف تولید در نیمه دوم سال مالی جاری اشاره کرد. البته باید خاطر نشان کرد که این شرکت به دلیل موجودی مناسب کالای تولیدی در انبارها با مشکل قابل اهمیتی در این باره مواجه نخواهد شد.

این مقام مسئول در خاتمه پیرامون برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران گفت: این مجمع در تاریخ 92.3.22 برگزار خواهد شد و تقسیم سود 100 ریالی از سوی هیأت مدیره شرکت به مجمع صاحبان سهام پیشنهاد می شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"ساذری" در مجمع سود نداد

مجمع عمومی شرکت آذریت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
مجمع

مجمع "ولراز" هیچ سودی نداشت

مجمع عمومی شرکت لیزینگ رازی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "کحافظ" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کاشی و سرامیک حافظ در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار می‌شود.

"پاکشو" در مجمع ۲۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت گروه صنعتی پاکشو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: