تعداد بازدید : ۱۶۲۹
کد خبر : ۱۷۷۴۲۵
عضو هیات مدیره قطعه سازان در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز مطرح کرد؛
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
عضو هیات مدیره قطعه سازان در انتقاد به افزایش کم قیمت خودرو از سوی شورای قابت گفت: این اقدام اسفناک و وحشتناک بیش از فشار تحریم‌های جدید آمریکا بر صنعت خودروسازی و صنایع وابسته به آن، تاثیر منفی خواهد گذاشت.
محمد‌رضا نجفی‌منش در گفت‌وگو با بورس‌ نیوز با انتقاد از تصمیم جدید و بدون پشتوانه کارشناسی شورای رقابت گفت: این شورا با اتخاذ روش قیمت‌گذاری قبل از آنکه به 15 مرداد و پایان ضرب‌العجل تحریمی ترامپ نزدیک شویم، صنعت خودورسازی ما را در خطر ورشکستگی قرار داده است.

وی با انتقاد از این تصمیم اشتباه و غیرقابل توجیه شورای رقابت تاکید کرد: بدترین اقدام ممکنی که می‌توانست به ضرر صنعت خودروسازی کشور تمام شود، همین شیوه منسوخ قیمت‌گذاری خودرو بوده که به ضرر مجموع صنعت خودروسازی کشور و تولید ملی منجر خواهد شد.

رئیس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق بازرگانی تهران، ادامه داد: طبق پیش‌بینی‌ها، اگر گروه سایپا با  27درصد و گروه ایرا‌ن‌خودرو با 30 درصد افزایش قیمت روبه‌رو می‌شدند، تنها از ضرردهی این شرکت‌ها جلوگیری ‌می‌شد.

وی با بیان این مطلب که از سال 95 تاکنون قیمت خودرو چنین شرایطی را تجربه نکرده که 9درصد افزایش قیمت مواد اولیه، 56 درصد افزایش نرخ دستمزد و 21 درصد افزایش هزینه های سربار باشد.
وی با بیان این مطلب که مدیران خودروسازان ما دولتی هستند و از روی ناچاری این موضوع را قبول می‌کنند گفت: تمام دود این آتش به چشم ما خودروسازها می‌رود که نمی‌توانیم پول خود را دریافت کنیم.
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
بهترین کار آزاد کردن واردات خودرو هست تا انحصار خودرو داخلی شکسته وقیمتها واقعی بشه.
رضا
ROMANIA
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
روزی که خون گریه کنید نزدیکه قاتلا
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.