تعداد بازدید : ۱۶۵۸
کد خبر : ۱۸۱۸۳۶
۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به مراسم تودیع و معارفه علی صحرایی و رفت و آمدهای وزیر راه به پاستور تا افزایش قیمت دلار و سکه در بازار.
به گزارش بورس نیوز، صحرایی در حالی بر صندلی بورس تکیه می‌زند که بازار در واکنش به این انتصاب، به‌جای فرش قرمز، شاخص‌های قرمز را پیشکش خبر مدیریت وی طی چند روز گذشته کرده بود.

به هرحال امروز در مراسم تودیع و معارفه، علی صحرایی مهم‌ترین برنامه خود را هدایت نقدینگی به بورس دانست که بسیاری از سهامداران در فضای مجازی به طنز، درخواستی مبنی بر آن داشتند که "آقای رئیس جدید، لطفاً برنامه‌ها را کنسل کنید."

این انتقادات نشات گرفته از هفته‌های گذشته و قرمز پوشی بازار بود که سهامداران به سقوط شاخص‌ها، تیتر شاهکار مدیر قرمز پوش را دادند.

دلار در سودای رشد نرخ

قیمت دلار در بازار امروز تهران برابر با 13650 تومان معامله شد که 30 تومان افزایش نسبت به قیمت روز گذشته و 110 تومان کاهش نسبت به قیمت اول وقت امروز را تجربه کرده است.

همچنین قیمت سکه 4200000 تومان در بازار دادوستد شد که 50000 تومان کاهش نسبت به قیمت روز گذشته و 100000تومان کاهش نسبت به قیمت اول وقت امروز را لمس کرده است.

رفت‌وآمدهای وزارت راه

امروز عباس آخوندی در کانال خبری خود، پاستور را بدرود گفت اما شنیده می‌شود حسن روحانی، محمد اسلامی را برای وزارت راه و شهرسازی به مجلس معرفی خواهد کرد.

خبری خوش برای تجهیزات نفتی

110 شرکت کوچک و متوسط اروپایی برای همکاری با شرکت‌های ایرانی اعلام آمادگی کردند اما طبق شنیده‌ها یک شرکت بیمه اروپایی با همکاری یکی از شرکت‌های دولتی بیمه‌ای فضای ورود این سرمایه‌گذاران را فراهم کرده‌اند.

اصلاح نظام بانکی، اجرایی یا منفک!

شنیده‌ها از حیاط پاستور بدین گونه بوده که در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا که حسن روحانی بر صندلی ریاست تکیه زده بود، تأکیدی داشته مبنی بر اینکه حال قیمت دلار و مه وابرو باد و خورشید دست‌به‌دست یکدیگر دادند، بانک مرکزی موظف به ارائه پیشنهادات اجرایی برای اصلاح نظام بانکی به جلسه سران شد.

کشتیرانی در اقیانوس

باد بر بادبان کشتی ران‌ها، نرخ حمل کشتیرانی در حالی با دلار 14هزارتومانی سنا تعیین‌شده که از مجموع 10 سفارش کشتیرانی در سال 2008، 8 فروند کشتی به ناوگان آن‌ها اضافه‌شده ضمن آنکه 17 رقیب این شرکت در حال ترک ایران هستند.

غدیر 57 ثانیه‌ای شد

طی معاملات روز جاری پتروشیمی غدیر امروز در 57 ثانیه معامله شد و تا 30 میلیون نیز صف خریدار داشت.

از طرف دیگر حال خوب بانکی‌ها را نمی‌توان تصور کرد زیرا بازارسرمایه قندی در دل برخی سهامداران آب کرده که نرخ سود سپرده با برخی سپرده‌‌گذاران نکرده است.

پتانسیل گروه غذایی و لبنی و لوازم خانگی برای رشد

به سبب بحث تحریم‌ها، سهم شرکت‌هایی که فروش داخلی و احتمال افزایش قیمت محصول داشته باشند، ازجمله گروه غذایی، لبنی و لوازم‌خانگی و... رشد کوچک اما ادامه‌داری را داشته و بنابر برخی تحلیل‌های کارشناسان، این شرکت‌ها از شرکت‌های صادرات محور مناسب‌تر ارزیابی می‌شوند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: