تعداد بازدید : ۸۰۲
کد خبر : ۱۸۲۷۷۹
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد:
۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۳
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: زعفران در سطح منطقه و جهان از نظر کیفیت و کمیت جزو کالا‌های منحصر به فرد ایران محسوب می‌شود وعرضه زعفران در بورس کالا راهکار مناسبی برای بهبود جایگاه جهانی این محصول محسوب می شود.

به گزارش بورس نیوز، سعید باستانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه بورس کالا مکانی مناسب برای ورود محصولات کشاورزی از جمله زعفران است، گفت: مجلس به طور قطع از ایجاد شفافیت در معاملات حمایت می‌کند و با توجه به اینکه کشاورز و تولیدکننده‌ای که محصولات را به صورت خرد تولید می‌کنند برای فروش محصولات خود با مشکلاتی رو به رو هستند، عرضه و فروش بی واسطه محصولات کشاورزی از جمله زعفران در بورس می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس با اشاره به اینکه سود حاصل از زعفران به جیب دلالان و واسطه‌ها می‌رود، افزود: با معامله زعفران در بورس کالا و مشخص شدن قیمت واقعی زعفران برای همگان، دیگر شاهد حضور دلالان در این بازار پرسود نخواهیم بود و سود حاصل از این محصول در اختیار کشاورز قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: زعفران کاران هنوز از مزایای عرضه محصولات خود در بورس، اطلاع دقیقی ندارند و باید آموزش‌های لازم در این زمینه به کشاورزان داده شود.

باستانی در خصوص برنامه وزارت جهادکشاورزی برای بین المللی شدن معاملات زعفران در بورس کالا، گفت: زعفران در سطح منطقه و جهان از نظر کیفیت و کمیت جزو کالا‌های منحصر به فرد ایران محسوب می‌شود وعرضه زعفران در بورس کالا راهکار مناسبی برای بهبود جایگاه جهانی این محصول محسوب می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: زمان آن فرارسیده تا با صادراتی هدفمند و بسته بندی در سطح بین المللی، حرف اول را در بازار ارزشمند زعفران جهان بزنیم که در این راستا نیاز به بازاری شفاف برای اطلاع آسان خریداران داخلی و خارجی از کیفیت و قیمت زعفران ایران وجود دارد و بورس کالا بهترین بستر برای این اقدام ملی است.

وی با اشاره به اینکه از سال گذشته روند عرضه زعفران در بورس کالا سرعت گرفته است، گفت: این اتفاق با حمایت مسوولان بخش دولتی و خصوصی می‌تواند علاوه بر ساماندهی بازار داخل و حمایت از کشاورزان، جایگاه زعفران ایران در بازار‌های جهانی را نیز بهبود بخشد که با ملی نگاه کردن به عرضه زعفران در بورس کالا، به زودی آثار این اقدام را در بازار‌های جهانی خواهیم دید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: