تعداد بازدید : ۵۹۹
کد خبر : ۱۸۳۹۰۲
سامان صنعت، معدن و تجارت؛
۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
رئیس اداره آموزش‌، پژوهش و فناوری سازمان صمت استان سمنان‌ گفت: با بهره گیری از ظرفیت استارت‌آپ‌های فعال در حوزه‌های لجستیک‌، بازاریابی و بازرگانی‌، هزینه‌های مربوط به بخش‌های صنعت و معدن را کاهش داد.

به گزارش بورس‌نیوز، مهدی میرکو با اشاره به نقش مجموعه صنعت، معدن و تجارت در رونق استارت‌آپ‌ها افزود: با بهره گیری از ظرفیت استارت‌آپ‌های فعال در حوزه‌های لجستیک‌، بازاریابی و بازرگانی‌، هزینه‌های مربوط به بخش‌های صنعت و معدن را کاهش داد.

وی ادامه داد: سازمان صنعت‌، معدن و تجارت می‌تواند با معرفی بهتری از نیازمندی‌ها و ظرفیت‌های دو بخش صنعت و معدن و ارائه برخی مشوق‌ها‌، تعدادی از فعالان استارت‌آپی را به این سمت جذب نماید تا دانش و فناوری در این زمینه از حوزه فعالیتی وزارتخانه نیز رسوخ بیشتری نموده و تحولات مهمی در آن ایجاد شود .

رئیس اداره آموزش‌، پژوهش و فناوری سازمان صمت استان سمنان‌، تسهیل قواعد و مقررات و مشورت و همکاری با فعالان استارت‌آپی برای شناسائی مسائل دست‌وپاگیر یا تعریف نشده و تعریف آن در قانون تجارت و یافتن راه‌حل‌هایی برای ایجاد تغییرات در بخش‌هایی از آن را از عمده ترین فعالیت‌های زیرساختی مورد انتظار از سازمان صنعت‌، معدن و تجارت عنوان کرد.

مهدی میرکو با اشاره به ضرورت اتصال شرکت‌های استارت‌آپی به شرکت‌های بزرگ تصریح کرد: از این طریق شرکت‌های بزرگ می‌توانند با هزینه کمتر به محصولات‌، خدمات یا فناوری‌های جدید دست یابند و همچنین شرکت‌های کوچک و متوسط چشم انداز روشن‌تر و بازار بزرگتری را پیش روی خود می‌بینند که این اتصال می‌تواند از طریق مختلفی خصوصا ادغام و اکتساب شرکت‌های دانش‌بنیان در شرکت‌های بزرگ‌، اتفاق بیفتد.

وی در پایان اظهار کرد: نقش مجموعه صنعت‌، معدن و تجارت در زمینه توسعه استارت‌آپ‌ها‌، مهیا سازی زیرساخت‌های موردنیاز آنان و حمایت از پایداری بلندمدت شرکت‌های دانش‌بنیان در قالب تسهیل و تشویق اتصال آن‌ها به شرکت‌های بزرگ صنعتی‌، معدنی و تجاری است .


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.