تعداد بازدید : ۵۶۹
کد خبر : ۱۸۴۴۳۱
مدیرعامل شرکت کارگزاری خبرگان سهام گفت:
۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
مدیرعامل شرکت کارگزاری خبرگان سهام گفت: افت قیمت نفت، کاهش نرخ ارز و همچنین موضوع تحریم‌ها، بر روند قیمتی سهام شرکت‌های صادراتی تاثیر داشت.

به گزارش بورس‌نیوز، محمد کفاش پنجه شاهی، در خصوص شرایط بازار سرمایه در هفته‌های گذشته گفت: افت قیمت نفت، کاهش نرخ ارز و همچنین موضوع تحریم‌ها، بر روند قیمتی سهام شرکت‌های صادراتی تاثیر داشت. این شرایط موجب شد خریداران اعتباری به فروش سهام خود اقدام کنند و از سوی دیگر، حقوقی‌ها هم موضعی با احتیاط داشتند و بر عکس آنچه که انتظار می‌رفت عمل کردند، این درحالی است که سهامداران عمده باید در قیمت‌های منفی خریدار و در قیمت‌های مثبت فروشنده باشند، اما متاسفانه گاهی این سهامداران نیز درگیر جو عمومی بازار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت کارگزاری خبرگان سهام روند آتی بازار سرمایه را ترسیم کرد و اظهار کرد: انتشار اخبار بازگشت تحریم‌ها در روند بازار سرمایه موثر بود ولی اکنون تاثیر ان به شدت کاهش داشت. برخی از سهام داران نیز درانتظار گزارش‌های 9 ماهه شرکت‌ها هستند. آمار تولید و فروش و عملکرد 9 ماهه شرکت‌ها مقداری از واقعیت بازار ما را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر نوسان قیمت جهانی نفت هم فشار فروش زیادی بر روی سهام شرکت‌های پتروشیمی ایجاد کرد، اما نباید در این حد اثر می‌گذاشت، زیرا قیمت نفت به طور مستقیم بر سود این شرکت‌ها اثر نمی‌گذارد در نتیجه می‌توان تغییر روند بازار را متصور شد.

این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه اکنون مقداری پیش بینی سخت شده است و برای تحلیل منطقی بازار باید منتظر باشیم تا آمار تولید و فروش آبان و عملکرد شرکت‌ها منتشر شود، افزود: اگر سرمایه‌گذاران سهامی بنیادی با پشتوانه قوی خریداری کنند در صورتی که بازار وارد روند کاهشی هم شود اجباری به فروش سهام خود ندارند و می‌توانند با حضور در مجمع، سود سالانه شرکت را دریافت کنند و در حقیقت خرید سهام بنیادی با دید مجمع، بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود.

مدیرعامل شرکت کارگزاری خبرگان سهام تاکید کرد: نباید بر مبنای شایعات خرید کرد. همانطور که مشاهده می‌شود، سهام غیربنیادی و زیانده با افت قیمت شدید مواجه شدند و اگر رویکرد سرمایه‌گذاران بنیادی باشد، در شرایط کاهشی بازار نیز سود خواهند برد.

کفاش پنجه‌شاهی در پایان عنوان کرد: علی رغم افت و خیزهای مقطعی، بازار سرمایه همچنان پتانسیل رشد خود را حفظ کرده است اما سهامداران با خرید سهام بنیادی می‌توانند سودآوری خود را تضمین کنند و از خرید سهام بدون مطالعه پرهیز کنند، چون ممکن است در قیمت‌های بالا سهام را بخرند و با ضرر از آن خارج شوند. گروهی که بدون مطالعه و دنباله روی سفته‌بازها اقدام به خرید سهام می‌کنند قطعا متضرر می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت معقول در بازار سرمایه نیازمند فرهنگسازی جدی است، افزود: لازم است افرادی که برای اولین بار قصد ورود به بازار سرمایه را دارند، حتی الامکان از طریق مشاوران سرمایه‌گذاری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سبدگردان‌ها اقدام کنند تا در شرایط نوسانی دچار هیجان و جو کاذب نشوند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: