تعداد بازدید : ۸۷۱
کد خبر : ۱۸۴۴۹۸
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
کارشناس بازار سرمایه گفت: درصورت فروش یک میلیون و 400 هزار بشکه‌ای نفت با قیمت هر بشکه 60 دلار در سال آینده درآمدهای نفتی دولت کاهش می یابد.
Image result for ‫بودجه‬‎

به گزارش بورس نیوز، لایحه بودجه سال 98 که چند روز پیش توسط اعضای هیات دولت تصویب شد اکنون در انتظار ورود به مجلس به سر می‌برد اما در حال حاضر حدس و گمان‌ها و شایعات فراوانی در خصوص درآمد کشور در سال آینده مطرح می‌شود.

افزایش 14 درصدی درآمدهای نفتی یکی از شایعاتی بوده که پس از تصویب بودجه در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود اما این امر با توجه به عواملی همچون اعمال تحریم‌ها و کاهش میزان تولید طلای سیاه در کشور کمی دور از انتظار است.

در این خصوص علی ابراهیمی سروعلیا مدیرعامل کارگزاری بانک ملی به بورس نیوز گفت: روز گذشته رییس کل بانک مرکزی قیمت 5700 تومان را به‌عنوان نرخ دلار بودجه سال آینده مطرح کردند اما قطعا این نرخ مختص بازار آزاد نخواهد بود.

وی با بیان اینکه گمانه زنی‌ها حاکی از فروش حدود یک میلیون و 400 هزار بشکه نفت به قیمت 60 دلار براساس لایحه بودجه سال آینده خواهد بود، افزود: در اینصورت در سال آینده شاهد کاهش درآمدهای نفتی دولت خواهیم بود اما ممکن است که از طریق افزایش صادرات غیرنفتی این کمبود جبران شود.

ابراهیمی با بیان اینکه کاهش درآمدهای نفتی، درآمدهای عمرانی کشور را نیز دستخوش تغییراتی می‌کند، گفت: این امر تبعات منفی برای بورس به همراه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه تا زمان تصویب نشدن بودجه همه پیش‌بینی‌ها در حد گمانه‌زنی محسوب می‌شوند، تاکید کرد: درصورت فروش یک میلیون و 400 هزار بشکه‌ای نفت با قیمت هر بشکه 60 دلار در سال آینده درآمدهای نفتی دولت کاهش می یابد.

ابراهیمی با بیان اینکه افزایش قیمت نفت به صورت فاندامنتال در بازار نفت تاثیرگذار خواهد بود، افزود: کاهش عرضه نفت در صورت تصویب اوپک به صورت بنیادین بازار را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه تعیین نرخ دلار 5700 تومان برای بودجه سال آینده جذابیتی برای بازار سرمایه به همراه نخواهد داشت، افزود: در اینصورت شاهد تاثیرات منفی ناشی از تصویب بودجه در بورس خواهیم بود بنابراین نرخ واقعی دلار باید بین 4200 تا نرخ دلار بازار آزاد در نظر گرفته شود.

ابراهیمی بابیان اینکه لایحه بودجه هفته آینده تقدیم مجلس می‌شود، گفت: اگر نرخ دلار تعیین شده برای بودجه 8000 تومان باشد شاهد رشد برخی سهم‌ها از جمله بانک‌ها خواهیم بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.