کد خبر : ۱۸۵۹۹۵
سرپرست سازمان توسعه تجارت مطرح کرد:
۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۳
سرپرست سازمان توسعه تجارت گفت: فناوری اطلاعات از دو جنبه صادرات مستقیم فناوری اطلاعات و نیز صدور محصولاتی که دارای ارزش افزوده هستند در رشد صادرات خدمات فنی و مهندسی ایفای نقش می کند که در این خصوص باید وحدت فرماندهی ایجاد شود.

به گزارش بورس نیوز، محمد رضا مودودی سرپرست سازمان توسعه تجارت در نشست هم‌اندیشی سراسری توسعه صادرات فناوری اطلاعات گفت: صادرات فناوری اطلاعات یکی از بهترین جایگزین‌ها برای صادرات نفتی کشور محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه سهم ایران در تجارت خارجی فناوری اطلاعات ۲۵۰ میلیون دلار است، گفت : بخش عمده ای از میزان تجارت خارجی فناوری اطلاعات کشور در حوزه آی پی، نرم افزارهای آموزشی و برخی خدمات اعم از ترافیک دیتا بوده که به کشورهای همسایه، اروپا و کانادا انجام شده که با توجه به ظرفیت‌های موجود در این بخش می‌توان گفت که در آینده شاهد توسعه بیشتر صادرات فناوری اطلاعات خواهیم بود.

سرپرست سازمان توسعه تجارت خاطرنشان کرد: فناوری اطلاعات از دو جنبه صادرات مستقیم فناوری اطلاعات و نیز صدور محصولاتی که دارای ارزش افزوده هستند در رشد صادرات خدمات فنی و مهندسی ایفای نقش می کند.

مودودی با اشاره به اینکه در این خصوص باید وحدت فرماندهی ایجاد شود، ادامه داد: تاکنون در این زمینه اقداماتی انجام شده که نتایجی به‌همراه نداشته است.

سرپرست سازمان توسعه تجارت با اشاره به ضرورت ارزیابی محتوای محصولات دانش‌بنیان گفت: فاصله زیادی بین افراد ارزیابی‌کننده و تولیدکنندگان این بخش وجود دارد.

مودودی سهولت فرآیند صدور نرم افزار را از الزامات مورد نیاز بخش مولد و خصوصی دانست و افزود: این اقدام باید با همفکری بخش‌های دولتی و خصوصی انجام شود.

وی افزود: اگر نتوانیم گواهی مشخص و معتبری برای صادرات خدمات فراهم نشود نمی‌توانیم این بخش را در سبد صادرات غیر نفتی کشور محاسبه کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سود ۱۲۰۰ ریالی مجمع

سود ۱۲۰۰ ریالی مجمع "سدشت" در جیب سهامداران

مجمع عمومی شرکت سیمان دشتستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار شد.
مجمع

مجمع "بگیلان" ۶۱۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت توسعه مسیر برق گیلان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار شد.
دورهمی

دورهمی "وسبحان" با چاشنی افزایش سرمایه

مجمع فوق العاده شرکت سرمايه گذاري سبحان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "خفنر" بخوانند

شرکت فنرسازی خاور از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.