تعداد بازدید : ۹۱۴
کد خبر : ۱۸۷۴۷۸
نماینده مردم مشهد گفت:
۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: می‌توانیم از راه زمینی با قیمت پایین دام زنده را به کشور وارد و با استفاده از آن تولید و گوشت مورد نیاز بازار داخلی را تامین کنیم.

به گزارش بورس نیوز، جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات در خصوص افزایش قیمت و امکان واردات گوشت قرمز از برخی کشورهای منطقه، گفت: نکته بارز در بحث گوشت این است که بخشی از نیاز کشور به این محصول را از کشورهای اروپایی و دور دست تامین می‌کردیم و همواره مردم با گوشت‌های منجمد وارداتی از کشورهایی مانند برزیل و نیوزلند بخشی از نیاز خود را تامین می‌کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نیاز کشور به گوشت‌های وارداتی از کشورهای دوردستی آنسوی اقیانوس‌ها تامین می‌شد درحالی که اطراف ما به لحاظ اقلیم، مرتع، بارندگی و اقتصاد دام محور کشورهایی بزرگی حضور دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، اضافه کرد: هیچ زمانی نشنیده‌ایم از ایران گوشت به قزاقستان، ترکمنستان و افغانستان قاچاق شود زیرا در این کشورها به قدری توان تولید گوشت قرمز وجود دارد که قاچاق به آنها امکان پذیر نیست اما اگر اعلام شود روزانه یک میلیون لیتر بنزین به این کشورها قاچاق می‌شود همگان باور می‌کنند.

کریمی قدوسی، گفت: طی هفته‌های اخیر کارشناسان مختلف به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی گزارش ارائه کردند که به همراه مسئولانی از دامپزشکی، جهاد کشاورزی، دستگاه‌های قضایی و اطلاعاتی استان خراسان رضوی از هرات افغانستان بازدید داشته‌اند و اعلام کردند کشتارگاه مدرنی در آنجا وجود دارد که از نظر رعایت بهداشت و کیفیت در سطح بالایی است و نوع گوشت را نیز در این کشتارگاه مشاهده کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس گزارش دریافتی پس از بازدید از کشتارگاه هرات مسئولین اعلام کردند که آنها هر روز گوشت گرم را با قیمت هر کیلوگرم 27 هزار تومان به هر میزانی که درخواست کنیم در شهر مشهد تحویل می‌دهند، عنوان کرد: از کشور قزاقستان نیز اعلام کرده‌اند که گوشت را با استفاده از هواپیما به قیمت هر کیلوگرم 30هزار تومان در مشهد تحویل می‌دهند و در صورت رضایت از کیفیت گوشت دریافتی مبلغ آن را پرداخت کنیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در خانه ملت، ادامه داد: می‌توانیم از راه زمینی با قیمت پایین دام زنده را به کشور وارد و با استفاده از آن تولید و گوشت مورد نیاز بازار داخلی را تامین کنیم.

وی اضافه کرد: شنبه هفته گذشته وزیر جهاد کشاورزی در فراکسیون حضور پیدا کرد و تمامی این موارد را به وی ارائه کردم وزیر نیز اعلام کرد تمام استانداردهای طرف مقابل را دریافت کرده‌ایم و از نظر ما هیچگونه مشکلی برای واردات گوشت گرم از طریق این کشورهای منطقه وجود ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از وظایف دولت به‌عنوان حاکمیت تنظیم بازار است، تصریح کرد: وزیر جهاد کشاورزی با عوامل خود باید از اکنون برای سال آینده وضعیت گوشت قرمز و سفید در کشور را بسته به میزان بارندگی‌ها و سقف تولید پیش بینی و مشخص کنند که از یک میلیون تن میزان مصرف کشور چه میزان کمبود داریم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در هر کشوری که انقلاب آن به چهل سالگی رسیده باشد تمامی مسئولان آن به دنبال تبلیغ دستاوردها هستند، اضافه کرد: به سادگی موضوع افزایش قیمت گوشت قرمز قابل برطرف شدن است چرا آن را برطرف نمی‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزیر جهاد کشاورزی به رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرده بود که محدودیتی در زمینه واردات گوشت قرمز از کشورهای منطقه وجود ندارد، گفت: دولت باید ثبت سفارش واردات گوشت قرمز را انجام دهد درصورتی که توان واردات ندارد اتحادیه‌های دامپروری و بخش خصوصی را وارد موضوع کند و مشکلات را از مسیر آنها بردارد.

محموله بارگیری شده از کشتارگاه هرات 6 روز در گمرک دوقارون متوقف شد

وی با اشاره به اینکه بعد از بازدید مسئولان استان خراسان رضوی از کشتارگاه هرات 6 کامیون گوشت بارگیری شد اما در گمرک دوقارون 6 روز متوقف شدند، اضافه کرد: مافیایی وجود دارد که اجازه واردات گوشت را نمی‌دهد و حتی کله‌پاچه و جگر گوسفند نیز در دست بخشی از این مافیا است و همگی آنها با یکدیگر در ارتباط هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر گناه افزایش قیمت گوشت را بر گردن قاچاق دام زنده انداخته‌اند و اعلام می‌کنند به این دلیل قیمت‌ها افزایش پیدا کرده است، گفت: وزیر در نشست فراکسیون اعلام کرد که کویتی‌ها در ایران قیمت گوشت را چوب می‌زنند و آن را قاچاق می‌کند مگر کویت چه میزان نیاز به مصرف گوشت قرمز دارد که قیمت گوشت قرمز در ایران را تعیین کند، این کشور می‌تواند با استفاده از مسیرهای پروازی خود گوشت را با قیمت پایین‌تری نیاز خود را از کشور قزاقستان وارد نماید.

وی با اشاره به اینکه کردستان عراق بهترین زیستگاه دام است و بیشترین میزان گوشت موجود در بازار این کشور را تامین می‌کند، ادامه داد: علت گرانی گوشت، قاچاق این محصول نیست بلکه عدم مدیریت، تنظیم بازار و سهل‌انگاری است و نمی‌توان گفت بحران جدیدی پیش آمده و کسی توان کنترل آن را ندارد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس دهم در پایان با تاکید بر اینکه در دولت کنونی براساس آمار جمعیت دام مولد سبک و سنگین 50درصد کاهش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: باید تفاوت قیمت به نحوی باشد که قاچاق دام زنده صرفه اقتصادی داشته باشد با توجه به افزایش قیمت گوشت در کشور قاچاق از آن سوی مرزها به داخل صرفه اقتصادی دارد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: