تعداد بازدید : ۱۴۵۰
کد خبر : ۱۸۸۳۷۵
آبسیم گزارش می‎دهد:
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴
حق تقدم به سبب دامنه نوسان دو برابری نسبت به نمادهای اصلی بازار سهام، از جذابیت بالایی برای افراد ریسک‎پذیر برخوردار است. در این گزارش، نمادهای حق تقدم که فضای سودآوری مطلوبی ایجاد کرده اند، معرفی می‎گردد.

به گزارش واحد سنجش و راه حلهای رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، در حال حاضر افزایش سرمایه 12 شرکت از محل آورده نقدی وارد مرحله پذیره نویسی حق تقدم شده است.

از 12 نماد حق تقدم که در جریان معاملات بازار سهام قرار دارند، 9 نماد قبل از پایان سال جاری، پذیره نویسی آنها به پایان میرسد.

در این میان، نماد «دپارسح» بیشترین فاصله و اختلاف قیمت را با نماد اصلی دارد و تا به امروز، حاشیه سود 27 درصدی (با لحاظ 1000 ريال مبلغ واریزی به ازای هر حق تقدم) را به ثبت رسانده است.

پس از آن، نمادهای «شنفتح» با 18.5 درصد و «دلقماح» با 12.7 درصد حاشیه سود، در رتبههای بعدی جای گرفته اند و خرید آنها به لحاظ تئوریک، توجیهپذیر و همراه با سود است.

اما نمادهای «اتکامح»، «ختوقاح» و «وتعاونح» رشد قیمت بیش از معمول داشتهاند و با اضافه نمودن 1000 ريال وجه هر حق تقدم، قیمت آنها از قیمت نماد اصلی فراتر میرود.

کدام حق تقدم‎ها جذابیت بیشتری دارد / سهامداران «دپارس» در جریان باشند

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: