تعداد بازدید : ۷۹۹
کد خبر : ۱۸۸۸۵۱
ساعت پنج‌ونیم/ 92؛
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به دلاری که با گوشت بره سرو می‌شود و کله‌جوشی که برای ریال می‌آید تا شارژ دیگ فولادسازان.
حکایت نان‌داغ و گوشت‌بره با کله‌جوش/ تابویی گران در برابر تعظیم اقتصاد
به گزارش بورس‌نیوز، دلار تمام چراغ‌های پیش‌روی خود را سبز کرد و ریال ما را همانند چراغ قرمزی در ته بن‌بست گرفتار کرد که راه پیش نداشته باشد؛ این کاغذ سبز رنگ امروز را به چالش کشید درست همانند گاوچرانی که اینبار بجای گاو، سوار بر خطوط نوسانی در میدان فردوسی جست‌وخیز می‌کند که میدان آن، جیب ماست.

امروز ترسی بر پشت صحنه بازار حاکم شد و آن‌هم تابوی دلار بالای 20 هزار تومان بود؛ بازار کاملا آماده بُعد روانی این مسئله بوده زیرا مردم یک‌بار مرز روانی دلار 20هزارتومانی را برای ساعاتی تجربه کردند و اگر دلار دامنه نوسان 15 را کلید بزند احتمال بلبشو و استارت دلار به آن سوی ابرها وجود دارد و دیگر مردم بجای ایستادن در صف گوشت، به زنبیل در آن صف بسنده کرده و سراغ صف صرافی‌ها می‌روند که نان داغ و گوشت بره اینجاست.

باورش سخت است که دلار سقف قیمتی قبلی را جابه‌جا کند و به استقبال سال آینده رود اما اگر این نوسان در فروردین تشدید شود، کاملا الگویی که در سال 97 اجرایی نشد و اینبار برای سال جاری رقم زده می‌شود.

بورس تعظیم کرد
همبستگی چارت شاخص‌کل و دلار به‌وضوح حاکی از آن بوده که سهم‌های دلاری کاملا برای سرمایه فرش قرمز پهن کرده و رشد این سهم‌ها شاید باردیگر احساس شود اما شاید بتوان اینگونه گفت که با این قیمت دلار به هیچ عنوان نباید سهم خود را به ریال تبدیل کرد.
بر اساس آمار شرکت‌ها بسیاری از سهم‌ها با قیمت 4200 تومانی بوده و بورس نسبت به سایر بازارها 10ها درصد به سهامدارانش بدهکار است . بنابراین با عدم فروش سهام ارزنده خود، از بازار سرمایه باید حمایت کرد البته می‌توان گفت که مفت نفروشید زیرا فضا برای بازار محیا شده است.

دلار کوره‌ها را شارژ کرد
آمارهای بورس‌کالا حاکی از آن بوده که حرکت جریان پول به سمت فولادی‌ها همانند داغ شده زیرا تجربه سرمایه نشان داد که با جهش دلار ، سرمایه باید ارزش فعلی خود را حفظ کند و پیش‌بینی می‌شود که این موضوع تا آرام‌گرفتن رشد قیمت دلار ادامه‌‌دار خواهد بود زیرا کاملا این روند و شکل بازار مطابق با اوایل مهر است اما اینبار بازار از دلار جهانگیری و نیمایی و البته شمش‌های سرقینی و دستورات شریعتمداری در امان است.

شایعه در شهر
گفته شده که افزایش سرمایه یکی از شرکت‌های خودروسازی حداقل 700 درصد خواهد بود و البته غیرمعقول نیست؛ چراکه خودروهای پیش‌فروش و عدم تحویل و تلمباری از سفارشاتی که حتی سازمان حمایت، سازمان بازرسی و ... نتوانسته‌اند این غول‌ها را پاسخگو کنند در افزایش سرمایه این شرکت‌ها دیده می‌شود ؛ اگر افزایش سرمایه این شرکت‌ها از محل تجدید ارزیابی دارایی‎ها عملیاتی شود، میزان این افزایش سرمایه حداقل 700 درصد و حتی بالاتر خواهد بود.
اگر از نظر قانونی افزایش سرمایه «خودرو» محقق شود، قطعا افزایش سرمایه با این درصد بر قیمت سهام آنها تاثیرگذار خواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: