تعداد بازدید : ۷۱۴
کد خبر : ۱۸۹۰۰۶
رئیس خانه معدن ایران تاکید کرد؛
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
محمدرضا بهرامن گفت: استفاده از بورس کالا بهترین راه برای ایجاد توازن میان عرضه و تقاضا است. این نهاد بهترین راه برای کشف قیمت در یک بازار متعادل برای ورود به تقاضای مطلوب محسوب می‌شود و در واقع راه اندازی بورس کالا برای صنایع کشور آمار و اطلاعات شفاف ایجاد کرده است.
به گزارش بورس نیوز، رئیس خانه معدن ایران اظهار کرد: با اجرایی شدن اصلاح روندها در بازار فلزات از سال ۸۲ در قالب شکل‌گیری بورس فلزات، بخش معدن حرکت خود را بر این مبنا آغاز کرد به طوریکه خانه معدن ایران نیز در همان سال تاسیس شد که می توان گفت، ورود کالاها به بورس فلزات باعث شد تا فعالیت‌های معدنی در بخش فولاد شکل جدیدی پیدا کند.

وی افزود: در آن زمان، کشور در حال برنامه‌ریزی و ایجاد ساختار جدید در صنعت فولاد بود. شاید در آن مقطع زمانی هیچ یک از فعالان صنعت و معدن ذهنیتی نداشتند نسبت به اینکه بورس کالا تا چه حد می‌تواند اثرات مطلوب خود را در این زمینه بگذارد.

بهرامن در خصوص نتایج وجود بورس کالا در بخش معدن و صنایع معدنی تاکید کرد: اجرایی شدن بورس کالا نتایجی مانند شفاف‌سازی و استانداردسازی را برجای می‌گذارد. علاوه بر این، بورس اجازه می‌دهد که سرمایه‌های پاک راحت‌تر به بخش تولید وارد شوند. علاوه بر این، بورس رانت‌ها را از مسیر صنعت پاک می‌کند.

وی عنوان کرد: امروزه بورس کالا است که به فعالان معدن و صنعت آمارها و اطلاعات صحیح را می‌دهد و اگر صنعت فولاد و معدن در بورس حضور نداشت، به‌طور حتم آمار و اطلاعات صحیحی برای اثرگذاری بخش معدن و صنعت در اقتصاد کشور نداشتیم.

رئیس خانه معدن ایران در پایان با بیان اینکه علاوه بر فولاد سایر فلزات نیز مانند مس در بورس حضور دارند، بیان کرد: حضور در بورس باعث شفاف‌سازی در تمام بخش‌های زنجیره صنعت می‌شود. شفاف‌سازی به این مفهوم است که عرضه و تقاضا تعیین‌کننده مسیر جریان نقدینگی و پول است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.