تعداد بازدید : ۱۲۴۷
کد خبر : ۱۸۹۰۱۲
رییس پنجمین همایش مدیریت استراتژیک در گفتگو با بورس نیوز اعلام کرد:
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
نوآوری و مرتبه علمی پنجمین همایش مدیریت استراتژیک می تواند نقشه راه سایر همایش های کشور برای بهتر شدن باشد.

علی دیواندری رئیس پژوهشکده پولی و بانکی کشور و رییس پنجمین همایش مدیریت استراتژیک در گقتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان این مطلب گفت: همایش مدیریت استراتژیک توسط دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در روزهای 14 و 15 اسفند برگزار می شود.

وی ادامه داد: این همایش شامل سخنرانی های کلیدی، پنل ها و ارائه مقالات و البته در کنار کار علمی که قبلا هم انجام می شد امسال نواوری خاصی خواهیم داشت به نام جایزه ملی استراتژی که تندیس جایزه ملی استراتژی به نام استراتوگوس به شرکت هایی تقدیم می شود که تلاش دارند روش ها و متد علمی را برای پیاده سازی و برنامه ریزی استراتژی در شرکت شان پیاده سازی کنند.

دیواندری اظهار داشت: برای این مهم برخی شرکت ها از همایش تقاضا کردند و مورد ارزیابی قرار گرفتند و جایزه ملی به بهترین ها تعلق خواهد گرفت.

وی افزود: در آخر، این همایش هم یک رتبه بندی از شرکت های برتر در حوزه استراتژی را به جامعه معرفی می کند و هم آنها تشویق می شوند که این روند را ادامه دهند. از طرفی نوآوری های علمی که در زمینه مدیریت استراتژی در دنیا اتفاق افتاده توسط اندیشمندان، صاحبان مقالات ارائه می شود.

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی کشور خاطرنشان کرد: از طرف دیگر در این همایش مدیران اجرایی کسب و کارها، مدیران حوزه استراژی، مسئولان قسمت های برنامه ریزی استراتژی شرکت ها حضور دارند که انشاالله بهره برداری مناسب را خواهند کرد.

وی تاکید کرد: من فکر می کنم همایش پنجم مورد استقبال قرار می گیرد و از استقبال بیشتری نسبت به سال های پیشین برخوردار می شود. این همایش نقطه عطفی است که بعد از این، همایش های ما در سطح بالاتری از نظر کیفی و کمی برخوردار شود. این همایش برای اولین سال است که در روز اول در سالن همایش های بین المللی صداوسیما برگزار می شود. این جهت گیری خوبی است که به لحاظ کمی و به لحاظ روش اجرا از کیفیت بالاتری برخوردار می شود.

دیواندری ادامه داد: همایش پنجم از نظر محتوا هم رشد بیشتری دارد. در حوزه مقالات، پنل ها و هم سخنرانی کارهای بیشتری انجام شده است. به ویژه نوآوری که در زمینه اهدای جایزه ملی انجام شده از نظر محتوایی هم رشد ویژه ای را نشان می دهد. ایده آرمانی ما این است که به سمتی حرکت کنیم که این همایش کانونی برای نزدیک کردن صنعت و دانشگاه و به محفل انس تبدیل شود.

وی در مورد حضور استارت آپ ها و کسب و کارهای نوین در فضای اقتصادی کشور گفت: من معتقدم که استارت آپ ها عامل پویایی صنعت و اقتصاد کشور ما هستند. استارت آپ ها هستند که ایده های خلاق جوانان این مرز و بوم شکل می گیرند و به شرکت های موفق و اثرگذار تبدیل می شوند.

رئیس پنجمین همایش مدیریت استراتژیک تاکید کرد: ما در حوزه مالی به ویژه بازار سرمایه فینتک ها و استارت آپ ها را دیده ایم و پنلی برایشان گذاشتیم. این همایش افتخار خودش می داند که از این نهادهای نوپا که توسط جوانان ایرانی پایه گذاری می شوند بتواند حمایت کرده و جایگاهی برای آنها فراهم کند که حرفشان را بزنند، ایده ها و محصولاتشان را معرفی کنند.


مصاحبه از محمد علی رفیعی

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: