تعداد بازدید : ۷۹۸
کد خبر : ۱۸۹۱۷۵
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس مطرح کرد:
۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس گفت: با عرضه نفت در بورس بخش خصوصی فعال شده و می‌تواند تا حدودی به بهبود وضعیت اقتصادی کشور کمک کند.

فعال شدن بخش خصوصی با عرضه نفت در بورس

به گزارش بورس نیوز، عزت‌الله یوسفیان ملا با تاکید بر لزو ایجاد سازوکار برای عرضه نفت در بورس انرژی، گفت: شرایط به گونه‌ای است که باید به هر نحوی خریدار را پیدا کرده و فروش نفت را پس از تحریم‌های اعمال شده افزایش دهیم.

نماینده مردم آمل در خانه ملت با تاکید بر اینکه علاوه برعرضه نفت در بورس دولت آمادگی فروش نفت به اشخاص حقیقی در عوض دریافت وثیقه‌های مطمئن را دارد، افزود: شرایط در حال حاضر فراهم بوده و سرمایه‌گذاران باید با آگاهی از وضعیت پای کار بیایند.

وی با بیان اینکه راه‌های متنوعی از سوی دولت برای فروش نفت ارایه شده است، بیان کرد: متاسفانه طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده که عرضه نفت در بورس انجام شد، استقبال چندانی از این کار صورت نگرفت.

یوسفیان ملا با تاکید بر اینکه داوطلبان خرید نفت از بورس آگاهی کافی در خصوص نحوه حمل آن نداشتند، گفت: ناتوانی در حمل نفت خریداری شده استقبال داوطلبان را از خرید این محصول کاهش داد.

وی با بیان اینکه دولت به ویژه وزارت نفت با هر مسیری که به صورت مطمئن به فروش نفت منتهی شود موافق خواهد بود، ادامه داد: با عرضه نفت در بورس بخش خصوصی فعال شده و می‌تواند تا حدودی به بهبود وضعیت اقتصادی کشور کمک کند.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اخبار مطرح شده در خصوص اینکه وزارت نفت یا دولت روند عرضه نفت در بورس را با بهانه‌های مختلف متوقف کرده شایعه‌ای بیش نبوده و مجلس در این باره نظارت کافی دارد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: