تعداد بازدید : ۱۰۴۷
کد خبر : ۱۸۹۳۸۲
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
عمده شرکت‌هایی می‌توانند خیلی خوب رشد کنند که مقدار زیادی از مواد اولیه‌شان در داخل تولید می‌شود، آنها می‌توانند حرف خوبی برای گفتن داشته باشند.

حسین ایزدی کارشناس بازار سرمایه درباره ارزیابی خود از وضعیت بازار در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز، اظهار کرد: ارزیابی بازار یک‌جانبه نیست اما باتوجه به مسائلی که پیش می‌آید، بودجه تایید شده و اختلاف بین مجلس و حوزه مجریه نیست؛ به نظر می‌رسد که وضع بازارسرمایه به سمت بهبود گام بردارد و البته نباید همکاری‌های منطقه‌ای و سیاسی را نادیده گرفت.

وی افزود: همسویی با کشورهای اروپایی و شاید آمریکا در آینده می‌تواند وضعیت بازار را بهتر از گذشته کند و در مجموع تا پایان سال بازار مشکلی نخواهد داشت؛ البته اگر خیلی هیجانی به بازار تزریق نشود و بر پایه عقلانیت گام بردارد، بورس در فضای بهتری حرکت می‌کند تا اینکه هیجان در این بازار حاکم باشد. 

عضو هیات علمی دانشگاه درخصوص سال آتی نیز تاکید کرد: از سوی دیگر باید اشاره داشت که برای سال آتی باید درنگ کرد زیرا معافیت‌هایی که برای 6 کشور خریدار نفتی بوده رو به اتمام است و احتمال آن می‌رود که در این زمینه اقتصاد ایران تحت فشار قرار بگیرد اما اگر تمهیداتی اندیشیده شود که در بحران روزهای خطرناک قرار نگیریم، می‌توان فضای مساعدی را پیش برد.

وی در این‌باره که بازار در پی چه سهم‌هایی حرکت می‌کند، بیان کرد: تک‌سهم که هیچ وقت در بازار جواب نداده است. ولی به نظرم می‌رسد شرکت‌هایی که فروش دلاری داشته و از نرخ ارز سود می‌برند همچون بانک‌ها، می‌توانند وضعیت بهتری نسبت به بقیه داشته باشند اما در نهایت فکر می‌کنم عمده شرکت‌هایی می‌توانند خیلی خوب رشد کنند که مقدار زیادی از مواد اولیه‌شان در داخل تولید می‌شود، آنها می‌توانند حرف خوبی برای گفتن داشته باشند. 

ایزدی ادامه داد: اگر FATF نتواند با پالرمو به نتیجه برسد مراودات بین‌المللی کمی که اکنون وجود دارد صفر خواهد شد اما اگر به نتیجه برسد احتمالا بتوانیم راه‌هایی پیدا کنیم که این کار را انجام دهیم.

ایزدی تاکید کرد: در نهایت شرکت‌هایی که فروش ارزی دارند با مساله ورود ارز مواجه می‌شوند. اما شرکت‌هایی که مواد اولیه شان در داخل تهیه می‌شود می‌توانند به کشورهای همسایه کالا بدهند و از پول ملی عراق، روسیه، افغانستان و پاکستان و غیره به جای دلار استفاده کنند

کارشناس بازار سرمایه در این باره که وضعیت گروه فولادی در هفته گذشته قرمز و در هفته جاری سبزپوش هستند، توضیح داد: اگر بخواهیم صنعت به صنعت بحث کنیم بله. اینها افت و خیزهایی دارند. فولاد همان فولادی است که چندماه پیش رشد خیلی خوبی داشت مثل فولاد مبارکه و... اما وقتی پایین می‌آیند در قیمت‌هایی چون انگیزه برای خرید خوب می‌شود و قیمت‌هایشان ارزنده می‌شود دوباره رشد می‌کنند اما اگر بخواهیم کلیت بگوییم الان به خاطر اینکه این روزها قیمت‌ها پایین آمده بودند راحت می‌توانستیم انتخاب کنیم و بخریم اما اینکه بخواهیم بگوییم که فولاد رشد زیادی خواهد داشت خیر. بلکه نوساناتش است که این رشد را ادامه دار خواهد کرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: