کد خبر : ۱۹۰۱۱۰
ثبات نسبی نرخ‌های فروش این قندساز اصفهانی در در اسفندماه؛
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹
فروش سال 97 شرکت در مقایسه با سال پیش از آن، افت در حدود 20 درصدی را نشان می‌دهد که دلیل آن، کاهش فروش کارمزدی تبدیل شکر خام به شکر سفید (که حاشیه سود اندکی در سال های گذشته برای شرکت داشت)، است.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، عملکرد فروش شرکت قند اصفهان در اسفند ماه سال 1397 منجر به تحقق 180 میلیارد و 369 میلیون ریال گردیده است. به این ترتیب، جمع درآمدهای عملیاتی کسب شده این شرکت در سال 1397 به 2.899 میلیارد ریال رسید. 

فروش سال 97 شرکت در مقایسه با سال پیش از آن، افت در حدود 20 درصدی را نشان می‌دهد که دلیل آن، کاهش فروش کارمزدی تبدیل شکر خام به شکر سفید (که حاشیه سود اندکی در سال های گذشته برای شرکت داشت)، است.

نکته قابل توجه در گزارش شرکت قند اصفهان، ثبات نرخ فروش شکر تولیدی و از سوی دیگر، رشد شدید نرخ‌های فروش تفاله خشک و ملاس در ماه‌های پایانی سال 97 بوده است.

ثبات نسبی نرخ های فروش «قصفها» در اسفند ماه

همان گونه که در جدول فوق نیز قابل مشاهده است، نرخ فروش اسفند ماه تفاله خشک شرکت، بیش از 17 میلیون ریال به ازای هر تن بوده است و این در حالی است که نرخ میانگین فروش کل سال این محصول، 12 میلیون و 100 هزار ریال است.

همچنین در محصول فرعی ملاس نیز نرخ فروش اسفند ماه تفاوت محسوسی با نرخ میانگین کل سال دارد و در حالی که نرخ فروش اسفند ماه ملاس، 12.8 میلیون ریال به ازای هر تن بوده است، نرخ فروش میانگین کل سال این محصول، 5.4 میلیون ریال به ازای هر تن بوده که این موضوع می‌تواند منجر به رشد سود شرکت به خصوص از محل فروش محصول ملاس با توجه به سهم بالای ان در فروش شرکت شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: