تعداد بازدید : ۸۲۲
کد خبر : ۱۹۰۲۳۷
مدیریت شوک های اقتصادی در سال گذشته؛
۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
شک های اقتصادی در سال گذشته تا حدودی مدیریت شد اما؛ در ادامه نیاز به باور کردن به توان داخلی داریم تا بتوانیم مشکلات را پشت سر گذاشته و اقتصاد ایران را از سایر شوک های به وجود آمده نجات دهیم.

علی دیواندری رئیس پژوهشکده پولی و بانکی ایران در گفتگو با خبرنگر بورس نیوز در مورد وضعیت بانک ها در سال 98 گفت: بازار پول و بازار سرمایه از ارکان مهم اقتصاد کشور و در خدمت بخش واقعی اقتصاد هستند. طبیعتا با توجه به مشکلات و محدودیت هایی که در دو دهه گذشته پیش روی ما بوده است اقتصاد ایران یک خودباوری داخلی نیاز داشت.

وی ادامه داد: بی شک باید نهادهای داخلی به ویژه بازار پول و بازار سرمایه احساس مسئولیت بیشتری در این موضوع کنند. به اعتقاد من سال 98، ادامه سال 97 خواهد بود و شوکی که ایران در زمینه کاهش قیمت نفت تجربه کرد در سال جاری نیز ادامه خواهد د اشت.

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی تاکید کرد: شوک دیگری که در سال گذشته اثرات خودش را بر اقتصاد گذاشت ناشی از خروج آمریکا از برجام و بدعهدی این کشور بود.

دیواندری خاطرنشان کرد: خوشبختانه کشور توانست این شوک های اقتصادی را تاحدود زیادی مدیریت کند. ما باید در مسیر خودباوری در سال جاری از ظرفیت های خودمان بهتر استفاده و از امکانات بین المللی که باتوجه به شرایط سخت فعلی باقیمانده نیز بهره ببریم.

ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
تاحجم مبنا برداشته نشود بورس کامل رشد نمی کند
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: