تعداد بازدید : ۵۱۷
کد خبر : ۱۹۰۹۷۶
آیا قیمت سهام این لاستیکی با سودش همخوانی دارد!
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
رشد چشمگیر هزینه‌های مواد اولیه تولید نظیر کائوچوی مصنوعی و طبیعی از اصلی‌ترین دلایل رشد بیش از 270 میلیارد ریالی و 201 درصدی بهای تمام شده این شرکت در مقایسه با سال مالی 1396 بوده است.

تحقق سودی 220 ریالی از سهمی 5300 ریالی:آیا قیمت سهام «پسهند» با سودش همخوانی دارد؟؟

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، علیرغم آنکه در ماه‌های اخیر به واسطه افزایش چشمگیر و بی‌سابقه نرخ ارز و تورم کشور شاهد افزایش سودآوری برخی از شرکت‌های تولیدکننده بودیم اما آیا قیمت‌های کنونی سهام برخی از این شرکت‌ها با سود قابل تحقق آنها همخوانی دارد و یا مجددا شاهد کاهش معنادار این قیمت‌ها در روزهای آتی خواهیم بود؟

قیمت کنونی سهام شرکت صنایع لاستیکی سهند با نماد «پسهند» حتی علیرغم اعلام افزایش سود خالص در گزارش حسابرسی نشده سال مالی 1397 در مقایسه با سال گذشته، توجیهی منطقی ندارد زیرا حتی با در نظر گرفتن عملکرد سه‌ماهه انتهایی این شرکت نیز، می‌توان به قیمت بالای سهام این شرکت در حال حاضر پی برد.

تحقق سودی 220 ریالی از سهمی 5300 ریالی:آیا قیمت سهام «پسهند» با سودش همخوانی دارد؟؟

از نکات قابل توجه صورت‌های مالی سالانه حسابرسی نشده و عملکرد این شرکت در سال 1397، می توان به افزایش 667 تنی تسمه نقاله به عنوان اصلی‌ترین محصول شرکت در مقایسه با سال 1396 مقایسه کرد که این موضوع منجر به افزایش چشمگیر و بیش از 157 درصدی درآمدهای شرکت شده است.

علی رغم این موضوع، رشد چشمگیر هزینه‌های مواد اولیه تولید نظیر کائوچوی مصنوعی و طبیعی از اصلی‌ترین دلایل رشد بیش از 270 میلیارد ریالی و 201 درصدی بهای تمام شده این شرکت در مقایسه با سال مالی 1396 بوده است.

سود خالص محقق شده این شرکت در انتهای سال مالی 1397، 76.836 میلیون ریال است که در مقایسه با 12.076 میلیون ریال سال گذشته از رشد مناسبی برخوردار بوده است. با این وجود می‌توان به تحقق تنها 28 میلیارد ریالی سود خالص این شرکت در سه ماهه انتهایی سال اشاره کرد که این مبلغ با توجه با نرخ‌های بالای فروش محصولات در این مدت، از اصلی‌ترین دغدغه‌های سهامداران نسبت به عدم تحقق سود همسو با قیمت‌های کنونی سهام این شرکت در سال 1398 خواهد بود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: