تعداد بازدید : ۵۹۴
کد خبر : ۱۹۱۱۱۷
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در قانون بودجه سال جاری تامین ارز کالاهای اساسی در اولویت قرار گرفته که این ارز باید از محل فروش نفت حاصل شود،

اولویت تامین ارز برای کالاهای اساسی در قانون بودجه

به گزارش بورس نیوز، محمد حسینی درباره تدابیر 6 گانه بانک مرکزی برای عبور از فشار تحریم‌ها، اظهار کرد: یکی از تدابیری که بانک مرکزی در نظر دارد، تأمین ارز موردنیاز کالاهای اساسی و ضروری است که در راستای حکم قانون بودجه سال ۹۸ در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در قانون بودجه سال جاری تامین ارز کالاهای اساسی در اولویت قرار گرفته که این ارز باید از محل فروش نفت حاصل شود، از این رو در تدابیر 6 گانه بانک مرکزی به تامین ارز کالاهای اساسی پرداخته تا نشان دهند مشکلی در تامین این ارز وجود ندارد.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در خانه ملت بیان کرد: این ارز با قیمت مناسبی به کالاهای اساسی اختصاص پیدا می‌کند تا کالاها با نرخ مناسب به دست مصرف‌کننده واقعی برسد. حتی اگر نرخ ارز نیز افزایش پیدا کند یارانه‌ای به کالاهای اساسی داده می‌شود که قیمت کالاها گران‌تر نشود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه افزود: با وجود اختصاص ارز دولتی به کالاهای اساسی قیمت این کالاها افزایش چشمگیری پیدا کرده است. این بحث خارج از تدابیر بانک مرکزی بوده و به شیوه مدیریت و شبکه توزیع و میزان نظارت در داخل برمی‌گردد. از سوی دیگر تحت تاثیر فرهنگ مصرف و فضاسازی دشمن است.

حسینی تصریح کرد: تامین ارز کالاهای اساسی مهم است. زیرا اگر کشور دچار کمبود ارز شود دچار بحران خواهد شد. به همین دلیل بانک مرکزی به دنبال مدیریت این مساله است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: تشکیل بازار متشکله ارزی و تقویت سامانه نیما تدبیر دیگری از بانک مرکزی خواهد بود. اخیرا از تشکیل سامانه جامع تجارت خبر داده شده این سامانه متفاوت از سامانه نیما است زیرا در سامانه جامع تجارت برای شناسایی متقاضیات ارز و برآورد میزان نیاز تولیدکننده است، اما در سامانه نیما تخصیص ارز مورد نیاز کالاهای مصرفی دنبال می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: تشکیل بازار متشکله ارزی و تقویت سامانه نیما نیز در راستای تامین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: