تعداد بازدید : ۱۸۰۲
کد خبر : ۱۹۱۸۰۳
گزارش‌ جالب توجه مرکز پژوهش‌های مجلس درخصوص اهالی جاده‌مخصوص؛
۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
انواع و اقسام شعبده‌بازی‌ها در صورت‌های مالی این شرکت‌ها، حجم بالای هزینه‌های مالی و نیروی انسانی و سایر هزینه‌های غیر ضروری در سنوات گذشته، به نظر شرایط دشواری را برای ادامه فعالیت‌های این شرکت در سال‌های آتی به دنبال خواهد داشت.

شامه سهامداران نسبت به خودرویی‌ها تیز باشد/ آیا ریسک را باید به جان خرید!

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، همانگونه که بسیاری از کارشناسان صنعت و اقتصاد کشور خبر از شرایط وخیم شرکت‌های خودروسازی پس از تحریم‌ها و کاهش قدرت خرید مصرف‌کنندگان داده بودند، نگاهی به عملکرد آبان ماه شرکت‌های خودرو سازی، ورشکستگی قریب‌الوقوع و ثبت 10 ها هزار میلیارد تومان زیان انباشته برخی از این شرکت را بیشتر آشکار می‌سازد.

اگر چه بسیاری، افت سنگین میزان تولید و فروش محصولات اصلی این شرکت‌ها در آبان ماه را ناشی از اعمال تحریم‌های بین‌المللی و کمبود قطعه می‌دانند اما ظاهرا عامل اصلی این موضوع سالیان سال بی‌تدبیری و ضعف فنی مدیران این شرکت در بومی‌سازی عمومی‌ترین خودروی داخلی پس از 25 سال تولید است.

انواع و اقسام شعبده‌بازی‌ها در صورت‌های مالی این شرکت‌ها کاملا چشم‌نوازانه در صنعت می‌نوازد به نحوی که حجم بالای هزینه‌های مالی و نیروی انسانی و سایر هزینه‌های غیر ضروری در سنوات گذشته، به نظر شرایط دشواری را برای ادامه فعالیت‌های این شرکت در سال‌های آتی به دنبال خواهد داشت.

همانگونه که در گزارش‌ها کارشناسی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز عنوان شده بود، به نظر می‌بایست نظاره‌گر افت 40 تا 60 درصدی تولید شرکت‌های خودروساز داخلی در ماه‌های آتی و شناسایی زیان‌هایی چند هزار میلیاردی باشیم.

علیرغم آنکه بسیاری از سرمایه‌گذاران و سهامداران آماتور، نسبت به کیفیت سهام خریداری شده از حساسیت پایینی برخوردارند اما می‌بایست عنوان کرد که شرایط این روزهای خودروسازان جای هیچ بحثی را وضعیت پرریسک این صنعت خالی نمی‌گذارد.

لازم به ذکر است، بر خلاف باور برخی از فعالان بازار سرمایه که افزایش قیمت محصولات این شرکت را از پتانسیل‌های آتی این شرکت قلمداد میکنند می‌بایست اظهار داشت که حتی در این صورت نیز تنها شاهد کاهش چند صد میلیارد تومانی این شرکت ها هستیم زیرا افت شدید تولید در کنار افزایش مشکلات نقدینگی و سرمایه در گردش جایی برای گریز از زیان‌های چند هزار میلیارد تومانی به جا نمی‌گذارد.‌

ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
بورس نیوز چی دشمنی با سهامداران خودرویی دارید؟
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: