کد خبر : ۱۹۱۸۰۳
گزارش‌ جالب توجه مرکز پژوهش‌های مجلس درخصوص اهالی جاده‌مخصوص؛
۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
انواع و اقسام شعبده‌بازی‌ها در صورت‌های مالی این شرکت‌ها، حجم بالای هزینه‌های مالی و نیروی انسانی و سایر هزینه‌های غیر ضروری در سنوات گذشته، به نظر شرایط دشواری را برای ادامه فعالیت‌های این شرکت در سال‌های آتی به دنبال خواهد داشت.

شامه سهامداران نسبت به خودرویی‌ها تیز باشد/ آیا ریسک را باید به جان خرید!

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، همانگونه که بسیاری از کارشناسان صنعت و اقتصاد کشور خبر از شرایط وخیم شرکت‌های خودروسازی پس از تحریم‌ها و کاهش قدرت خرید مصرف‌کنندگان داده بودند، نگاهی به عملکرد آبان ماه شرکت‌های خودرو سازی، ورشکستگی قریب‌الوقوع و ثبت 10 ها هزار میلیارد تومان زیان انباشته برخی از این شرکت را بیشتر آشکار می‌سازد.

اگر چه بسیاری، افت سنگین میزان تولید و فروش محصولات اصلی این شرکت‌ها در آبان ماه را ناشی از اعمال تحریم‌های بین‌المللی و کمبود قطعه می‌دانند اما ظاهرا عامل اصلی این موضوع سالیان سال بی‌تدبیری و ضعف فنی مدیران این شرکت در بومی‌سازی عمومی‌ترین خودروی داخلی پس از 25 سال تولید است.

انواع و اقسام شعبده‌بازی‌ها در صورت‌های مالی این شرکت‌ها کاملا چشم‌نوازانه در صنعت می‌نوازد به نحوی که حجم بالای هزینه‌های مالی و نیروی انسانی و سایر هزینه‌های غیر ضروری در سنوات گذشته، به نظر شرایط دشواری را برای ادامه فعالیت‌های این شرکت در سال‌های آتی به دنبال خواهد داشت.

همانگونه که در گزارش‌ها کارشناسی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز عنوان شده بود، به نظر می‌بایست نظاره‌گر افت 40 تا 60 درصدی تولید شرکت‌های خودروساز داخلی در ماه‌های آتی و شناسایی زیان‌هایی چند هزار میلیاردی باشیم.

علیرغم آنکه بسیاری از سرمایه‌گذاران و سهامداران آماتور، نسبت به کیفیت سهام خریداری شده از حساسیت پایینی برخوردارند اما می‌بایست عنوان کرد که شرایط این روزهای خودروسازان جای هیچ بحثی را وضعیت پرریسک این صنعت خالی نمی‌گذارد.

لازم به ذکر است، بر خلاف باور برخی از فعالان بازار سرمایه که افزایش قیمت محصولات این شرکت را از پتانسیل‌های آتی این شرکت قلمداد میکنند می‌بایست اظهار داشت که حتی در این صورت نیز تنها شاهد کاهش چند صد میلیارد تومانی این شرکت ها هستیم زیرا افت شدید تولید در کنار افزایش مشکلات نقدینگی و سرمایه در گردش جایی برای گریز از زیان‌های چند هزار میلیارد تومانی به جا نمی‌گذارد.‌

ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
بورس نیوز چی دشمنی با سهامداران خودرویی دارید؟
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: