تعداد بازدید : ۵۰۹
کد خبر : ۱۹۳۱۴۷
از سوی وزیر نفت صورت گرفت؛
۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴
وزیرنفت ابلاغیه دستورعمل تغییر روش ساخت و نصب واحدهای بهره‌برداری و نمک‌زدایی را صادر کرد.

به گزارش بورس نیوز، وزیر نفت، دستورعمل «الزام به تغییر روش ساخت و نصب واحدهای (Skid Mounted) بهره‌برداری و نمک‌زدایی را با هدف تسریع در اجرای کار، به شرکت ملی نفت ایران و معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت ابلاغ کرد.

متن ابلاغیه بیژن زنگنه به شرح زیر است:

«با توجه به پیشرفت‌هایی که در سال‌های اخیر در کشور، برای ساخت/ تامین و نصب سریع واحدهای بهره‌برداری و نمک‌زدایی نفت به وقوع پیوسته و از سوی دیگر با توجه به طولانی بودن غیرقابل قبول احداث واحدهای متعارف و مشابه، به منظور:

رفع تنگناهای موجود در عملیات بهره‌برداری؛

تسریع در اجرای طرح‌های مصوب و تحقق به‌موقع اهداف تعیین شده؛

حمایت از انتقال فناوری، ساخت داخل و توسعه فناوری ملی در این زمینه؛

کاهش تصدی شرکت ملی نفت ایران، بهبود شاخص‌های اقتصادی و استفاده حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی؛

بدینوسیله به استناد جزء ۱ بند الف ماده ۳ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت مصوب ۱۳۹۱ مجلس شورای اسلامی، موارد زیر ابلاغ می‌شود:

۱- معاونت مهندسی مکلف است با همکاری تنگاتنگ شرکت ملی نفت ایران (با تاکید بر همکاران عملیات)، نسبت به انجام موارد زیر حداکثر تا تاریخ ۳۱/ ۰۶/ ۱۳۹۸ اقدام کند:

۱-۱ تعیین ظرفیت‌های استاندارد واحدهای پیش‌ساخته (Skid Mounted)

۱-۲ تهیه اسناد نمونه برای برگزاری مناقصه ساخت/ تامین، نصب و بهره‌برداری از واحدهای مورد اشاره در اسناد مناقصه الزامات فنی و IISE که باید توسط سرمایه‌گذار/ طرف قرارداد مراعات شود، به صراحت بیان شود.

۱-۳ مطالعه، ارزیابی و معرفی شرکت‌های داخلی صاحب صلاحیت برای ساخت و بهره‌برداری از واحدهای یادشده (به تنهایی یا در مجموعه‌ای از شرکت‌ها که مکمل یکدیگر باشند و نیز در صورت لزوم با مشارکت شرکت‌های صاحب صلاحیت خارجی)

۲- در این روش، اساس کار باید بر سرمایه‌گذاری تاسیسات توسط طرف قرارداد و بهره‌برداری از آنها در دوره زمانی مورد توافق در ازای پرداخت دستمزد به وی، برای هر بشکه نفت تحویلی به شرکت ملی نفت ایران و واحدهای تابعه آن تنظیم شود. در هر حال انتقال مالکیت و بهره‌برداری از تاسیسات احداثی به شرکت نفت مجاز نیست؛ مگر در موارد استثنایی با تصویب هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران.

۳- از این تاریخ، اقدام به برگزاری مناقصه یا عقد قرارداد به هر ترتیب برای اجرای واحدهای بهره‌برداری یا نمک‌زدایی نفت در خشکی نباید به روش متعارف گذشته صورت گیرد. موارد استثنایی با تصویب هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران قابل انجام است.

تبصره ۱- در طرح‌هایی که قراردادهای آنها به روش IPC، بیع متقابل یا سایر روش‌های سرمایه‌گذاری منعقد شده یا می‌شود، لزومی به تغییر روش نیست و بهره‌گیری از واحد Skid Mounted بسته به نظر طرف دوم قرارداد بوده و اجباری نیست.

تبصره ۲- در طرح‌های EPC/EPD که قراردادهای آنها منعقد شده یا قراردادهای آنها تا پایان مرداد ۹۸ منعقد می‌شود، لزومی به تغییر روش نیست».


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: