تعداد بازدید : ۶۶۱
کد خبر : ۱۹۳۵۸۸
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز عنوان کرد:
۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
تجریه نشان داده که تاکنون بیش از ۹۰درصد از عرضه‌اولیه‌هایی که در بورس انجام شده برای سهامداران سودآور بوده و به همین دلیل عرضه‌اولیه‌ها همیشه جذابیت بالایی در بین فعالان بازار داشته است.

صف خرید چشمگیر عرضه اولیه/ ازدحام جمعیت عامل مشکلات ثبت سفارش

حمیدرضا مهرآور، با ارزیابی بازارسرمایه طی معاملات روز جاری  به خبرنگار بورس نیوز گفت: امروز بازار روندی مثبت داشته و تحت تاثیر عرضه یک سهم خوب و بزرگ قرار گرفته است، هنگامی که سهم جدید در حجمی بزرگ ارائه می‌شود و از طرفی نقدینگی خوبی هم نیاز دارد؛ صف خرید آن بر کل بازار تاثیر گذاشته و موجب عرضه دیگر سهم ها نیز خواهد شد.

وی ادامه داد: شرکت‌های کوچک بازار را اذیت می‌کنند و نقدینگی باعث می‌شود بعضی وقتها افراد پول جدیدی وارد بازار نکنند و از سهام‌های قبلی خود استفاده کرده و بعد از مدتی آن را جابه‌جا کنند.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص سهم های ارزنده بازار عنوان کرد : این روزها سهام ارزنده بسیاری با P/E مناسب در بازار وجود دارد، اما این موضوع بسته به دید سرمایه‌گذار، بلند مدت بودن یا کوتاه مدت بودن آن انتخاب می شود.ولی در کل سهم های خیلی خوب و با پتانسیل در گروه معدنی، خودرویی و پتروشیمی امروز معامله می شوند.

مدیرعامل کارگزاری بانک سامان در پایان اظهار داشت: مشکلات امروز سهامداران در زمان ثبت سفارش، ازدحام قابل توجه برای خرید سهم جدید است که بعد از مدت‌ها این استقبال چشم‌گیر از یک سهام بزرگ صورت گرفته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: