کد خبر : ۱۹۳۵۸۸
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز عنوان کرد:
۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
تجریه نشان داده که تاکنون بیش از ۹۰درصد از عرضه‌اولیه‌هایی که در بورس انجام شده برای سهامداران سودآور بوده و به همین دلیل عرضه‌اولیه‌ها همیشه جذابیت بالایی در بین فعالان بازار داشته است.

صف خرید چشمگیر عرضه اولیه/ ازدحام جمعیت عامل مشکلات ثبت سفارش

حمیدرضا مهرآور، با ارزیابی بازارسرمایه طی معاملات روز جاری  به خبرنگار بورس نیوز گفت: امروز بازار روندی مثبت داشته و تحت تاثیر عرضه یک سهم خوب و بزرگ قرار گرفته است، هنگامی که سهم جدید در حجمی بزرگ ارائه می‌شود و از طرفی نقدینگی خوبی هم نیاز دارد؛ صف خرید آن بر کل بازار تاثیر گذاشته و موجب عرضه دیگر سهم ها نیز خواهد شد.

وی ادامه داد: شرکت‌های کوچک بازار را اذیت می‌کنند و نقدینگی باعث می‌شود بعضی وقتها افراد پول جدیدی وارد بازار نکنند و از سهام‌های قبلی خود استفاده کرده و بعد از مدتی آن را جابه‌جا کنند.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص سهم های ارزنده بازار عنوان کرد : این روزها سهام ارزنده بسیاری با P/E مناسب در بازار وجود دارد، اما این موضوع بسته به دید سرمایه‌گذار، بلند مدت بودن یا کوتاه مدت بودن آن انتخاب می شود.ولی در کل سهم های خیلی خوب و با پتانسیل در گروه معدنی، خودرویی و پتروشیمی امروز معامله می شوند.

مدیرعامل کارگزاری بانک سامان در پایان اظهار داشت: مشکلات امروز سهامداران در زمان ثبت سفارش، ازدحام قابل توجه برای خرید سهم جدید است که بعد از مدت‌ها این استقبال چشم‌گیر از یک سهام بزرگ صورت گرفته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" ومهان " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع " شفن " با موضوع افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار خواهد شد.

" برکت " در مجمع به سرمایه ۲۷ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه دارویی برکت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران " قنقش " در هفته آینده

مجمع عمومی شرکت قند نقش جهان در تاریخ برگزار ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: