کد خبر : ۱۹۳۶۴۴
مدیرعامل شرکت بورس تهران:
۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
مدیرعامل شرکت بورس تهران گفت: به طور کلی تامین منابع مالی در کشور ما ۸۵ درصد از طریق تسهیلات بانکی، ۱۱ تا ۱۲ درصد بازار سرمایه و ۶ درصد هم مربوط به بازار بدهی است.

به گزارش بورس نیوز، علی صحرایی، در خصوص روند عرضه‌های اولیه در بازار پس از پتروشیمی نوری اظهار کرد: هر شرکتی برای عرضه اولیه در بورس تهران آماده باشد از طریق بخش بازار اطلاعیه آن را منتشر کرده تا عموم مردم در جریان قرار بگیرند.

وی افزود: شرکت‌های متعددی در صف عرضه اولیه قرار دارند اما هنوز اطلاعات لازم برای عرضه را در اختیار بورس تهران نگذاشتند. بنابراین به محض نهایی شدن این اطلاعات، بخش بازار شرکت بورس در خصوص عرضه‌های اولیه اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

صحرایی درباره روند تامین مالی از بازار سرمایه تاکید کرد: به طور کلی تامین منابع مالی در کشور ما ۸۵ درصد از طریق تسهیلات بانکی، ۱۱ تا ۱۲ درصد بازار سرمایه و ۶ درصد هم مربوط به بازار بدهی است. این ارقام نشان‌دهنده این است که بازار سرمایه ظرفیت‌های لازم را برای تامین مالی دارد اما هنوز اقتصاد ما بانک‌محور بوده و باید با ارتقای دانش و سواد مالی به سوی بازارسرمایه‌محورشدن گام بردارد.

وی درباره سهم بازار سرمایه از تولید ناخالص داخلی کشور تصریح کرد: ارزش بازار بورس تهران و فرابورس ایران نزدیک به هزار میلیارد تومان بوده و یک سومGDP کشور را شامل می‌شود. این آمار و اطلاعات نشان‌دهنده این است که سهم بازار سرمایه در اقتصاد کشور بسیار ارزنده خواهد بود.

مدیرعامل شرکت بورس تهران دررابطه با اجرایی شدن مرحله نهایی فاز نخست سامانه مدیریت ریسک که از روز سه شنبه ۲۵ تیرماه اجرایی می‌شود، بیان کرد: این سیستم کنترل اعتبار از گذشته در چند فاز اجرایی شد و کمیته اعتباری این سیاستگذاری‌ها را به درستی انجام داده و از روز ۲۵ تیر ماه نیز در کل جلسات معاملاتی اجرایی می‌شود.

صحرایی گفت: خریدار باید منابع لازم را برای سفارش در اختیار داشته باشد تا سفارش وی پذیرفته شود. در صورتی که این اعتبار وجود نداشته باشد سفارشی وارد سامانه نمی‌شود. با اجرایی شدن فاز جدید این سامانه، هم بازار قانونمند می‌شود و هم ریسک ناشی از نکول یک سری از سرمایه‌گذاران به بقیه منتقل نمی‌شود .


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع

اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع " بپاس "

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.

" بکام " سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار می‌شود.
قطار افزایش سرمایه در مجمع به

قطار افزایش سرمایه در مجمع به " پکویر " رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کویرتایر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: