تعداد بازدید : ۷۲۳
کد خبر : ۱۹۴۸۵۷
کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با بورس نیوز مطرح کرد:
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
کارشناس بازار سرمایه گفت: براساس پیش بینی های انجام شده انتظار می رفت در مردادماه شاخص بازار وارد فاز رکود شود، ادامه داد: اما به دلیل جلوگیری از رشد هیجانی بازار، شاخص روند اصلاحی را در پیش گرفت و رکود آن نیز با تعویق مواجه شد.

کیارش فاضل کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار بورس‌نیوز گفت: باتوجه به رشد مطلوب بازار در روزهای اخیر انتظار می رود که شاخص کل در روزهای آتی وارد فاز رکود شود اما در حال حاضرتحلیل های فعالین بازار حاکی از حرکت شاخص در کانال صعودی است.

وی با بیان اینکه حدود یک ماه پیش هدف سقف کانال صعودی حدود 65 هزار واحد بود اما شاخص ریزش سنگینی را تجربه نکرد، افزود: اصلاح در قالب زمانی انجام شد که به تبع آن سقف کانال صعودی نیز به 280 هزار واحد افزایش یافت بنابراین انتظار می‌رود که پس عبور از این سقف شاخص بازار روند نزولی را در پیش گیرد.

کارشناس بازارسرمایه با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر سهم ها رشدهای مطلوبی را تجربه می‌کنند، افزود: از اسفندماه تاکنون سهم های کوچکتر روند روبه رشدی را طی می کنند همچنین صنایع دلاری که سال گذشته رشد داشتند نیز بازهم توانستند سقف ها را پشت سربگذارند اما در مجموع تضعیف قدرت خریدار در نمودارو چارت‌ها مشهود است.

فاضل با بیان اینکه براساس پیش بینی های انجام شده انتظار می رفت در مردادماه شاخص بازار وارد فاز رکود شود، ادامه داد: اما به دلیل جلوگیری از رشد هیجانی بازار، شاخص روند اصلاحی را در پیش گرفت و رکود آن نیز با تعویق مواجه شد.

مدیرعامل کلینیک سرمایه با اشاره به اینکه در شهریورماه، سال مالی برخی از شرکت ها و تسویه اعتباری‌ها پشت سر گذاشته می شود، افزود: پیش بینی می شود که در زمستان سال جاری بازار وارد فاز رکود شود که این امر بستگی به اسلوب بازار دارد.

وی تصریح کرد: در صورت ادامه روند هیجانی کنونی بازار، رکود زودتر اتفاق می افتد اما در غیر اینصورت می توان نوید یک بازار خوب تا پایان سال جاری را به سهامداران داد.

فاضل با اشاره به انتشار اخباری در خصوص تک نرخی شدن ارز نیز گفت: این امر تاثیری در سهام شرکت‌های دارویی و غذایی نخواهد داشت.

کارشناس بازارسرمایه با بیان اینکه شرکت های غذایی و دارویی از صنایع پایین دستی اقتصاد محسوب می شوند، ادامه داد: در این نوع صنایع دلار بیشتر جنبه تورمی دارد بنابراین رشد نرخ ارز موجبات بالارفتن میزان هزینه های این شرکت ها را فراهم می آورد.

کارشناس بازارسرمایه با بیان اینکه قیمت ارز پس از تک نرخی شدن از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ادامه داد: در حال حاضر تا حدودی دلار تک نرخی شده زیرا فاصله بین ارز آزاد و نیمایی کاهش یافته است.

فاضل ادامه داد: اگر نرخ ارز پس از تک نرخی شدن نیز در همین حدود قیمت فعلی باشد تغییر زیادی در صورت های مالی شرکت های دارویی و غذایی ایجاد نمی شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: