تعداد بازدید : ۱۰۱۸
کد خبر : ۱۹۵۷۱۷
یک منبع آگاه در «کگل» در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
۹۰درصد تولیدات گل‌گهر در داخل کشور به فروش می‌رسد بنابراین اعمال عوارض ۲۵درصدی بر صادرات سنگ آهن تاثیر زیادی در سودآوری این شرکت نخواهد داشت.

اعمال عوارض 25 درصدی، بی تاثیر در سودآوری گل‌گهر/ دستورالعمل های تعیین شده توسط دولت براساس چشم انداز بلندمدت نیست

به گزارش بورس نیوز، تاکنون وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت در راستای جلوگیری از خام فروشی سنگ آهن، برنامه‌ها و اقدامات زیادی را درنظر گرفته و در جدیدترین تصمیم خود سعی در اعمال عوارض ۲۵درصدی برای صادرات این محصول دارد که براساس آنچه از سوی دفتر صنایع معدنی وزارت صمت اعلام شد این تصمیم از اول مهرماه اجرایی می‌شود بنابراین ممکن است این امر تغییری در سود و زیان و میزان فروش شرکت‌های تولیدکننده سنگ‌آهن ایجاد کند.

در این خصوص یک منبع آگاه در شرکت گل‌گهر به خبرنگار بورس‌نیوز گفت: بسیاری از دستورالعمل‌ها صادر می‌شوند اما به مرحله اجرا نمی‌رسند و ممکن است این دستورالعمل نیز ملغی شود.

وی با اشاره به اینکه سودآوری شرکت گل گهر وابسته صادرات نیست، افزود: ۹۰درصد تولیدات این شرکت در داخل کشور به فروش می رسد بنابراین اعمال عوارض ۲۵درصدی صادرات تاثیر زیادی در سودآوری شرکت نخواهد داشت.

منبع آگاه با بیان اینکه دو شرکت تولیدکننده سنگ و آهن زیرمجموعه گل گهر هستند، ادامه داد: این دو شرکت می توانند پس از تبدیل سنگ آهن نسبت به صادرات آن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه گاهی اوقات بخش نامه های صادره از سوی دولت متناقض یکدیگر هستند، خاطرنشان کرد: بعنوان مثال در سال های گذشته بخش نامه ای در راستای جلوگیری از خام فروشی اعمال شد که به موجب آن باید عوارض ۳۵درصدی به کنسانتره و ۵۰درصدی به گندله اختصاص می یافت که این دستورالعمل برخلاف در واقع برخلاف برنامه های در نظر گرفته شده برای خام فروشی بود.

منبع آگاه با اشاره به اینکه سنگ خام صادر شده توسط دولت عوارضی نداشت اما عوارض ۵۰درصدی به صادرات گندله توسط شرکت ها اختصاص می‌یافت، افزود: متاسفانه دستورالعمل های تعیین شده توسط دولت براساس چشم انداز بلندمدت نیست.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: