تعداد بازدید : ۱۹۱۷
کد خبر : ۱۹۶۲۵۷
ساعت پنج‌ونیم عصر؛
۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش ساعت پنج‌ونیم عصر نیم‌نگاهی دارد به آب‌سرد بر پیکره تهدید‌ها و حواله‌ای که برای اجرای اصل ۴۴ و خودرویی‌ها صادر شد.

مشت‌آهنی مقابل دندان‌تیز/ خیال خودرویی‌ها از وام آسوده شد

به گزارش بورس‌نیوز، باردیگر بازنده‌ها برای برنده دندان تیز نشان دادند که اگر بر کدخدا سر تعظیم خم نکنی و تو هم دندان نشان دهی، در مسیری که ما در گذشته نه‌چندان دور گام برداشتیم، به سرنوشت شکست ما ‌خواهید رسید.
در هالی که وزیر خارج آلمان و نخست وزیر ژاپن برای بهبود شرایط برجام باید درخصوص رفع تحریم‌ها مقابل ایران جلو آمده و از سوی ارباب خود سط تعظیم از خجالت فرو آوردند اما هر دو ایران را نسبت به عواقب جنگ تهدید کرده و از ایران خواستند که نسبت به برجام پایبند باشد‌‌‌‌ اما هیچکدام هیچ سخنی یا قولی نسبت به همکاری اقتصادی یا رفع تحریم‌ها نزدند.
اما تودهنی که امروز رهبر انقلاب زد، باردیگر آب سرد را بر پیکره مشت‌های گداخته فولادی ریخت.

آقازاده چادری
سخنگوی راه‌پله‌ها شایعه‌ای آورده که بدهی شرکت دارویی آقازاده چادری به یکی از هلدینگ‌های وابسته به تامین اجتماعی حدود ۱۰۰میلیارد تومان برآورد می‌شود که ۲۰۰ فقره چک برگشتی دارد.
البته شنیده شده که مسئولین شماره ۱۱۳ نیز در این خصوص اطلاع‌رسانی کرده‌اند اما طبق همین آورده‌ها، گویا مستندات متقن وجود دارد که بدهی ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد بوده اما این مستندات ارائه نشده و ۹۰ درصد سهام شرکت متعلق به ۲ دختر آقای پتروشیمی است که البته ۴۰درصد سهام مربوط به آقازاده چادری است.

خیال خودروسازان از وام‌های کلان آسوده شد
اصل44 برای اقتصاد مانند بچه «چند سال مراد» است؛ اما جالب آنجاست که شنیده شده با فروش سهام خودروسازان به‌گونه‌ای برخورد شده که دولت حق ندارد سهام ایران‌خودرو و سایپا را بفروشد و باید کماکان دست دولت برای حمایت خودروسازان پشت سر آنها باشد.
بنابراین طبق اصلاحیه مجلس، دیگر دولت موظف نیست که طی مدت سه سال از لازم‌الاجرا شدن این قانون با اجرای صحیح اصل ۴۴ قانون اساسی و قوانین مربوطه ، زمینه رقابت‌پذیری صنعت خودرو را به نحوی فراهم کند.

آدرس بورس‌انرژی ایران به عربستان
البته این را به طنز بخوانید اما شنیده شده که عربستانی‌ها به‌دنبال آدرس بورس‌انرژی ایران هستند؛ اما باید متذکر شد که احتمال فروش بنزین ایران به صورت نیابتی به عربستان هم بعید است؛ مگر آنکه مقاصد جدید صادراتی در هفته‌های آتی وجود داشت باشد که این مقاصد ارتباط نزدیک تری با عربستان داشته باشند .
شرایط بورس انرژی ایران به گونه ای است که اگر عربستانی ها تقاضای خرید بنزین داشته باشند، تقاضای آنها نیز مورد بررسی قرار می گیرد؛ ما براساس فقط قانون نمی توانیم به رژیم صهیونیستی محموله های نفتی و یا نفت خام بفروشیم و هر کشور دیگری که بنزین بخواهد می تواند تقاضای خود را در بورس انرژی ایران ثبت کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: