تعداد بازدید : ۴۶۰
کد خبر : ۱۹۶۴۳۰
در گفتگو با بورس نیوز تاکید شد:
۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
وضعیت کشت و برداشت محصولات کشاورزی (بجز چغندرقند) در سال جاری مطلوب بوده و تعادل در عرضه و تقاضا برقرار است و نگرانی بابت افزایش قیمت های شدید وجود ندارد.

موفقیت عرضه پسته در بورس کالا در گرو احترام به بازار سنتی

به گزارش بورس نیوز، شواهد حاکی از آن است که بسیاری از محصولات کشاورزی از جمله پسته و خرما، آماده ورود به بورس کالا هستند.

کاوه زرگران دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی در گفتگو با بورس نیوز در خصوص عرضه محصولات کشاورزی جدید همچون پسته و خرما و... در بورس کالا بیان کرد: موفقیت عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا در گرو احترام به قوانین بازار معاملات سنتی محصولات کشاورزی خواهد بود.

وی افزود: باید سیاستی اتخاذ شود که معاملات در بورس کالا، نظم بازارهای سنتی را برهم نزند. به هر حال محصولات کشاورزی با قیمت کمتری از کشاورز خریداری شده و به سبب وجود واسطه ها در بازار ، با قیمت بالاتری به دست مصرف کننده می رسد. حذف واسطه ها اتفاق مطلوبی نیست؛ چرا که به دلیل ضعف سیستم بانکی در تامین مالی، واسطه ها نقش بزرگی در تامین نقدینگی و سرمایه در گردش بازارهای کالایی دارند و حذف یکباره واسطه ها بدون تامین منابع مالی مورد نیاز بازارها، به تولیدکنندگان محصولات کشاورزی لطمه خواهد زد.

وی تصریح کرد: عرضه محصولات کشاورزی مانند پسته، برای صادرکنندگان منافعی به همراه خواهد داشت؛ ولی احتمالا برای واحدهای فرآوری مشکلاتی ایجاد خواهد شد.

در ادامه در رابطه با وضعیت محصولات کشاورزی اظهار کرد: بهم خوردن تعادل در میزان عرضه و تقاضای هر محصولی، افزایش قیمت آن محصول در بازار را به دنبال خواهد داشت. وضعیت کشت و برداشت محصولات کشاورزی (بجز چغندرقند) در سال جاری مطلوب بوده و تعادل در عرضه و تقاضا برقرار است و نگرانی بابت افزایش قیمت های شدید وجود ندارد. اما نکته اینجا است که حجم صادرات در تقاضای بازار اثر مستقیم دارد. معمولا ستاد تنظیم بازار با بررسی بازار کالاها و محصولات مختلف، محدودیت هایی برای صادرات در نظر می گیرد که تعادل بازار داخل حفظ شود و امیدواریم این سیاست به خوبی ادامه یابد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: