تعداد بازدید : ۹۱۰
کد خبر : ۱۹۶۷۹۸
مدیرعامل پتروشیمی تبریز در گفتگو با بورس نیوز:
۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
توافقنامه همکاری در زمینه ارائه دانش فنی واحد تولید پلی اتیلن سنگین فی ما بین شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و شرکت پتروشیمی تبریز منعقد شد.
 
قرادادی که پلی اتیلن را از وابستگی می‌رهاند/عرضه محصولی کاملا ایرانی به اروپا 
 
سیاوش درفشی مدیرعامل پتروشیمی تبریز در همین رابطه به خبرنگار بورس نیوز گفت: اولین قرارداد طراحی بیسیک یا به اصطلاح استفاده از دانش فنی بومی ایرانی در جهت تولید پلی اتیلن بسته شد؛ این خبر خوبی است، زیرا روند تولید تا به امروز بعد از گذشت ۳۰ سال براساس دانش فنی خارجی پیش می‌رفت که البته مشکلات خاص خود را نیز دارد. تحریم از جمله مسائلی است که می‌تواند در این زمینه چالش‌هایی ایجاد کند.
 
دانش بومی حلال مشکلات خواهد بود
 
وی ادامه داد: بنابراین می‌توان گفت دانش بومی، عاملی در جهت رهایی از این مشکلات است و زمان آن رسیده که کشور در تولید محصولاتی، چون پلی اتیلن وابستگی به غیر نداشته باشد و صاحب دانش شود. 
 
قرادادی که پلی اتیلن را از وابستگی می‌رهاند/عرضه محصولی کاملا ایرانی به اروپا 
 
بعد از گذشت سی سال زمان خودکفاییست
درفشی به سی سال فعالیت کارخانه‌ها در کشور اشاره داشت و گفت: با این سابقه، از نظر ملی نیز صحیح نیست که نیاز به لایسنس‌های خارجی وجود داشته باشد، بنابراین می‌توان گفت این افتخار بزرگ نصیب پتروشیمی تبریز شده است با استفاده از دانش فنی و بومی در کوتاه‌ترین زمان به اجرای این طرح بپردازد.
 
مدیرعامل پتروشیمی تبریز در خصوص وابستگی کشور بعد از اجرای این طرح عنوان کرد: بیش از ۸۰ درصد از تجهیزات این پروژه در داخل کشور ساخته می‌شود بنابراین وابستگی خارجی به حداقل می‌رسد، خروج ارز در کمترین حالت قرار می‌گیرد. 
 
وی افزود: ساخت کاتالیست‌ها نیز داخلی است و دیگر وابستگی به خارج وجود نخواهد داشت؛ نکته قابل توجه و مهم‌تر این است که محصولی که به اروپا عرضه می‌شود صد در صد ایرانی خواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: