تعداد بازدید : ۲۳۷۲
کد خبر : ۱۹۷۱۱۷
کارشناس بازارسرمایه گفت:
۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
مهمترین دلیل صعود بازار، قانون جدید تجدید ارزیابی‌های دوباره شرکت‌هاست. این قانون به خصوص در مورد شرکت‌های بزرگ که اموال زیادی دارند، باعث افزایش قیمت شرکت و سهام آنها می شود.

مهمترین دلیل صعود بازار، قانون تجدید ارزیابی‌های دوباره شرکت‌هاست

به گزارش بورس نیوز، امید قائمی اظهار کرد: محدودیت نوسان سرعت تغییرات قیمتی را به خوبی کنترل می‌کند و تا حدودی نیز تاثیر در شفافیت بازار دارد. باید راه‌هایی را پیدا کرد که توزیع ریسک به درستی انجام شده و اعتماد عمومی به بازار سرمایه خدشه‌دار نشود. تمامی قانون‌های بازار سرمایه به نوعی به دنبال این هدف هستند که هم تازه‌واردان به بورس کمتر متضرر شوند و هم ریسک موجود نیز به درستی توزیع شود. البته مکانیزم معاملاتی نیز همین موضوع را دنبال می‌کند.

وی افزود: در حال حاضر روند صعودی بازار بنا بر تحلیل و بررسی‌های موجود طبیعی بوده و بورس بر خلاف بازارهای دیگر از اتفاق‌های مثبت و منفی با تاخیر تاثیر می پذیرد. بازار سهام برخلاف بازارهای دیگر مانند ارز و طلا هنوز اثر افزایش تورم را در خود نشان نداده و بخشی از این روند صعودی مربوط به هماهنگ‌سازی این بازار با افزایش قیمت‌هاست.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری اهداف ادامه داد: همسان‌سازی نرخ‌ها در بالا رفتن نقدشوندگی برخی سهام که نقدشوندگی پایینی داشتند، مثل سهام بانک‌ها خود را نشان داده است.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه افزود: این نقدشوندگی به بسیاری از شرکت‌ها کمک می کند تا مشکلات خود از جمله نوسانات نرخ ارز و آثار آن را حل کنند.

قائمی گفت: مهمترین دلیل صعود بازار، قانون جدید تجدید ارزیابی‌های دوباره شرکت‌هاست. این قانون به خصوص در مورد شرکت‌های بزرگ که اموال زیادی دارند، باعث افزایش قیمت شرکت و سهام آنها می شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: