تعداد بازدید : ۱۷۷۸
کد خبر : ۱۹۷۷۲۰
مدیرعامل گروه خدمات بازار سرمایه کاریزما:
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶
کارشناس بازار سرمایه گفت: سهامداران به جای اینکه به فکر سودآوری باشند بیشتر به فکر ضرر نکردن باشند، چون فضای ایجاد شده به دلیل رشد بازار موجب شده است که برخی، سهامداران تازه وارد را نسبت به سهامی مشخص گمراه کنند.

به گزارش بورس نیوز، محمدمهدی ناسوتی فرد، اظهار کرد: بسیاری از سرمایه‌گذاران با بررسی بازار سرمایه و شاخص کل در ۶ ماه ابتدایی سال، نگرانی‌هایی در خصوص عملکرد بازار برای ۶ ماه دوم دارند.

وی افزود: چنانچه روند کلی اقتصاد و رویداد‌های بین‌المللی همین طور ادامه پیدا کند، شرایط تغییر نخواهد کرد و انتظار می‌رود روند صعودی بازار ادامه داشته باشد. البته در وضعیت کنونی با افزایش تأمین مالی دولت از طریق بازار سرمایه، حجم اوراقی که دولت در بازار منتشر می‌کند زیاد شده و به طور حتم موجب روند صعودی بازار و افزایش نرخ بهره خواهد بود.

مدیرعامل گروه خدمات بازار سرمایه کاریزما در توصیه‌ای به سهامداران تازه‌وارد بیان کرد: به سهامدارانی که به تازگی وارد بازار سهام شده‌اند توصیه می‌کنم که در این ایام که شاخص رشد قابل توجهی داشته احتیاط بیشتری انجام دهند و به هر سهمی که وارد می‌شوند به سود سهم، دقت کنند.

ناسوتی فرد توضیح داد: سهامداران در وضعیت موجود نباید به دلیل جو ایجاد شده به صورت هیجانی عمل کرده و در یک سهم وارد آن شوند بلکه باید با مشاوران خبره مشورت کنند و از ابزار‌های بازار سرمایه استفاده بهینه کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر سهامداران تمایل دارند در سهام سرمایه‌گذاری کنند می‌توانند وارد صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی شوند که بیش از ۱۰۰ صندوق سهامی در بازار در این رابطه فعال است. اگر هم مایل به سرمایه‌گذاری در غیر سهام را دارند می‌توانند از صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت استفاده کنند.

مدیرعامل گروه خدمات بازار سرمایه کاریزما در این خصوص اشاره داشت: باید تمامی سوابق صندوق‌ها، عملکرد‌های گذشته و حال و شرایط فعلی این صندوق‌ها را بررسی کرده و بهترین انتخاب را رقم بزنند.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان بیان داشت: در هر صورت در این شرایط توصیه می‌کنم که سهامداران به جای اینکه به فکر سودآوری باشند بیشتر به فکر ضرر نکردن باشند، چون فضای ایجاد شده به دلیل رشد بازار موجب شده است که برخی، سهامداران تازه وارد را نسبت به سهامی مشخص گمراه کنند. این روند سبب وارد شدن ضرر به پرتفوی سهامداران در طولانی مدت خواهد شد.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
سلام این صندوقهای سرمایهکذاری برای حذب سرمایه دارند از سال 92تا حالا بازار بورس وسهامداران را نابود میکنند حذف ایبی اس طرح سجام ونابودی بازار بایه ومقررات ناحق ان توسط همین صندوقها ایجاد شدهاست این صندوفها به نام تخصص واسرامیز بودن بازار سرمایه دارند باعث نابودی حقوق اساسی شرعی نه ضرر بزن ونه بکذار ضرر بزنند وقانوناساسی که هیج نمیتواند قانون خلاف شرغ تصویب واجراکند وهرکس جنین قاونی اجراکند ضامن ضرر همه است این صندوقها به نام تخصص واسرار امیز بودن بازار سرمایه دارند انحصار وهست ونیست بازار سرمایه را انحصاری کامل میکنند
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
کاری که با بازار پایه کردید موجب بی اعتمادی سهامداران به کل بازار بورس و فرابورس شد، بطوریکه تعداد زیادی تازه وارد خروج کردن و تعدادی نیز منتظرند که بتوانند با کمترین ضرر سهامی که خریدن را بفروشن و برای همیشه از این بازار بروند و مسئولین و شرکتها را با سهام تنها بگذارند. وقتی در عرض یک ماه سه دفعه قانون را عوض میکنند یعنی این قوانین کارشناسی نشده بودند و کی میاد اینجا ریسک کنه که هر روز یه بلایی سر سرمایه مردم در میارن
داود
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
باسلام لطفا بفرمائیدپیش بینی شما از رشدکلی شاخص بورس تاپایان سال۹۸ چطور خواهدبود؟وبطورخاص اکر می توانیدپیش بینی شرکدهای داروی بانماد دکوثر ودلقما وسانکولوژی وبرکت رابیان فرمائید واینکه آیا خریدسهام این شرکتها بصرفه هست بطوریکه دربازه ۳تا۶ ماه آینده سودمعقول وخوبی عایدخریدارشود ضمنا آخرین افزایش سرمایه ومجموع عمومی این شرکتها چزمانی بوده ودرآینده هست باتشکر
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
خرید دارویی ها در حال حاضر بسیار ضرر ده می باشد تا اوایل دی ماه صبر کنید
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: