تعداد بازدید : ۱۳۵۹
کد خبر : ۱۹۷۹۱۵
کارشناس بازار سرمایه گفت:
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
کارشناس بازار سرمایه گفت: افت‌هایی که این روز‌ها در بازار سهام ملاحظه می‌کنیم تحت تاثیر شناسایی سود توسط سهامداران و اصلاح شاخص و نماد‌های مختلف بوده است.

افت بازار سرمایه تحت تاثیر اصلاح شاخص

به گزارش بورس نیوز، ابراهیم خلیلی درخصوص افت شاخص بورس و کاهش قیمت سهام شرکت‌ها طی این روزها، اظهار کرد: در این مدت شاهد فشار فروش و در برخی موارد تشکیل صف‌های فروش در برخی نماد‌های معاملاتی بودیم که عمده‌ترین دلایل این اتفاق شناسایی سود توسط برخی سهامداران و نیز اصلاح و استراحت شاخص بورس و قیمت سهام است.

وی افزود: ورود شاخص به کانال ۳۰۰ هزار اتفاقی بود که پیش‌بینی می‌شد برای چند روز شاخص بورس در این کانال به استراحت بپردازد، اما شاخص بورس نه تنها در ارتفاع ۳۰۰ هزار واحد اصلاحی نداشت، بلکه به رشد شتابان خود ادامه داد؛ بنابراین بسیار طبیعی است که این روز‌ها شاهد اصلاح ۶ تا ۷ هزار واحدی شاخص بورس به‌صورت روزانه باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: افت‌هایی که این روز‌ها در بازار سهام ملاحظه می‌کنیم تحت تاثیر شناسایی سود توسط سهامداران و اصلاح شاخص و نماد‌های مختلف بوده و این در حالی است که همزمان با این اتفاق خبر بدی در بعد سیاسی و یا اقتصادی به بازار سهام نرسیده که بخواهیم عوامل دیگری را در کاهش شاخص بورس و افت قیمت‌های شرکت‌ها دخیل بدانیم.

خلیلی خاطرنشان کرد: هر وقت رشد شتابان ارزش سهام شرکت‌ها و شاخص بورس را ماحظه کردیم باید انتظار افت‌های شدید و اصلاح‌های شاخص و قیمت‌ها نیز باشیم. ضمن این که این مساله می‌تواند درس خوبی برای سهامداران به ویژه تازه‌وارداشته باشد که که بازار سهام همیشه رو به رشد و سودآوری نیست؛ بنابراین باید بدون هیجان‌زدگی به مسائل بنیادی شرکت‌ها و سایر عوامل اثرگذار بر کلیت بازار و سودآوری نماد‌های معاملاتی توجه کرد.

کارشناس بازار سرمایه گفت: خوشبختانه نقدینگی خوبی در بازار سرمایه حضور دارد و از سوی دیگر بنظر نمی‌رسد شاهد تحولات خاصی در ابعاد سیاسی و اقتصادی باشیم، بنابراین در روز‌های پیش‌رو شاهد روند متعادلی از معاملات خواهیم بود. ضمن این که پس از اصلاحی که این روز‌ها برای شاخص بورس و قیمت سهام درحال رخ دادن است، انتشار گزارش‌های ۶ ماهه شرکت‌ها می‌تواند بهانه مناسبی برای رشد دوباره شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌ها باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: