تعداد بازدید : ۱۵۵۹
کد خبر : ۱۹۷۹۶۱
خوب‌ها و بد‌های هفته را بشناسید؛
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
حرکت نوسانی و البته پر از هیجان بازار سهام در هفته‌ای که سپری شد، در نهایت رو به نزول بود و صنایع بسیاری را با خود، به زیر کشید اما؛ با همه این اوصاف، سهامداران گروه زراعت بازدهی خوبی را برداشت کردند.

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، بورس تهران در هفته‌ای که میزبان «کویر» بود، افتان و خیزان حرکت کرد و بیم و امید را در دل سهامداران کاشت.

بر این اساس، شاخص کل بورس تهران در هفته‌ای که گذشت افت ۴ درصدی را در تابلوی خود به نمایش گذاشت. در بازه زمانی ۳۰ روز کاری اخیر ۱۳.۸ درصد و نسبت به یک سال گذشته ۷۳ درصد رشد داشته است.

کشت بازدهی در زمین‌های «زکشت»

در میان نماد‌های حاضر در جریان معاملات بازار سهام، نماد «زکشت» با رشد قیمت حدود ۲۷ درصدی، پربازده‌ترین سهم هفته بود و پس از آن، «ثرود» ۲۵ درصد و «تلیسه» اندکی کمتر از «ثرود» در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.

کشت بازدهی در زمین‌های «زکشت»

در میان زیان‌ده‌ترین سهم‌های هفته‌ای که گذشت، نام «وساخت» در صدر دیده می‌شود و «ما» نیز همانند «وساخت» با افت قیمت ۲۰ درصدی، کام سهامداران خود را تلخ کردند. سومین سهم در لیست قرمزها، «ددام» با افت قیمت ۱۹.۶ درصدی خودنمایی می‌کند.

کشت بازدهی در زمین‌های «زکشت»

در نگاه کلان، صنایع اندکی با رشد شاخص مواجه شدند و اغلب گروه‌ها هفته‌ای سرخ را پشت سر گذاشتند. به این ترتیب، گروه «محصولات کاغذی» به مدد رشد قیمت مطلوب «چکاپا»، توانست ۱۶.۵ درصد بر رقم شاخص خود بیافزاید. همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید، تنها ۶ صنعت ردای سبز بر تن کرده‌اند.

کشت بازدهی در زمین‌های «زکشت»

از سوی دیگر، از میان بسیاری از صنایع زیان‌بار، صنعت «محصولات دارویی» به همراه «فنی و مهندسی» و همچنین «اطلاعات و ارتباطات»، زیان‌ده‌ترین صنایع هفته لقب گرفتند.

کشت بازدهی در زمین‌های «زکشت»

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: